niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Kancelaria Medius wprowadziła na Catalyst grudniową emisję

msd | 23 czerwca 2017
Za trzyletnie zabezpieczone obligacje serii J windykacyjna spółka płaci stałe 6,9 proc. w skali roku.

Debiutująca emisja warta jest 5,69 mln zł wobec 10 mln zł, które oferowano w trybie niepublicznym. Uplasowany w grudniu dług objęło 22 inwestorów. Była to dla Kancelarii Medius druga emisja z trzyletnim okresem spłaty, ale pierwsza, w której oferowano poniżej 7 proc. odsetek.

Papiery serii J zabezpieczone są zastawem rejestrowym na wierzytelnościach do kwoty 6,87 mln zł, co obejmuje 100 proc. należności głównej i 100 proc. odsetek za cały okres życia obligacji.

Spółka zapewniła sobie w warunkach emisji możliwość wcześniejszej spłaty, do czego może dojść najwcześniej po roku od przydziału. Ewentualna realizacja opcji call wiązałaby się z koniecznością wypłacenia obligatariuszom 0,5 proc. premii liczonej od nominału spłacanego długu.

W piątek do godz. 13.30 nie handlowano debiutującymi obligacjami KME1219, nie wystawiono też żadnych ofert sprzedaży. Trzy starsze emisje, także obecne na Catalyst, wyceniane są powyżej nominału, z rentownościami od 4,35 do 6,47 proc. brutto.

Od czasu zamknięcia emisji windykator uplasował jeszcze jedną serię trzyletnich papierów, także płacąc za nie 6,9 proc. rocznie, ale już bez zabezpieczenia. Wartą 6 mln zł ofertę objęło dwóch inwestorów, a obligacje nie trafią do obrotu na Catalyst. Na początku czerwca spółka zapowiedziała też kolejną emisję. 

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  21 lutego 2018
  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius przeszło podwoiła przychody i dług netto

  14 lutego 2018
  Zeszłoroczne przychody windykacyjnej grupy, po wzroście o 105,3 proc. r/r, wyniosły 53,1 mln zł, niemal w punkt realizując założoną prognozę. Zadłużenie rosło nieco szybciej, ale wciąż pozostając pod kontrolą. Kancelaria Medius ma bowiem przestrzeń by się dalej lewarować, nie tylko w poczet przyszłych zysków, ale i oczekiwanego dokapitalizowania.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  15 grudnia 2017
  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje