niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Kancelaria Medius zapowiada emisję obligacji

msd | 06 czerwca 2017
Windykacyjna spółka chce pozyskać do 10 mln zł z oferty papierów dłużnych serii L, które trafią w przyszłości do obrotu na Catalyst.

Bliższe warunki emisji nie zostały na razie upublicznione. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

Nową emisję wiązać można między innymi z zamiarem rozszerzenia działalności Kancelarii o rynek czeski. Częściowo spółka może też być zainteresowana uzupełnieniem gotówki w kasie po przeprowadzonym kilka dni temu wykupie obligacji wartych 3,5 mln zł.

W obrocie znajdują się trzy serie obligacji Kancelarii Medius, a czwarta powinna być w drodze (do obrotu nie trafi natomiast emisja marcowa). Notowane na Catalyst papiery windykatora wygasają od października tego roku do lipca 2019 r. Najdalsza seria wyceniana jest z 6,2 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  21 lutego 2018
  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius przeszło podwoiła przychody i dług netto

  14 lutego 2018
  Zeszłoroczne przychody windykacyjnej grupy, po wzroście o 105,3 proc. r/r, wyniosły 53,1 mln zł, niemal w punkt realizując założoną prognozę. Zadłużenie rosło nieco szybciej, ale wciąż pozostając pod kontrolą. Kancelaria Medius ma bowiem przestrzeń by się dalej lewarować, nie tylko w poczet przyszłych zysków, ale i oczekiwanego dokapitalizowania.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  15 grudnia 2017
  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje