wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Kancelaria Medius zapowiada emisję obligacji

msd | 06 czerwca 2017
Windykacyjna spółka chce pozyskać do 10 mln zł z oferty papierów dłużnych serii L, które trafią w przyszłości do obrotu na Catalyst.

Bliższe warunki emisji nie zostały na razie upublicznione. W dwóch ostatnich emisjach Kancelaria oferowała stałe 6,9 proc. na trzy lata, z tą jednak różnicą, że seria grudniowa została zabezpieczona, zaś seria uplasowana w marcu nie jest zabezpieczona. Drugą z nich objęło dwóch inwestorów instytucjonalnych, a papiery nie trafią do obrotu na Catalyst.

Nową emisję wiązać można między innymi z zamiarem rozszerzenia działalności Kancelarii o rynek czeski. Częściowo spółka może też być zainteresowana uzupełnieniem gotówki w kasie po przeprowadzonym kilka dni temu wykupie obligacji wartych 3,5 mln zł.

W obrocie znajdują się trzy serie obligacji Kancelarii Medius, a czwarta powinna być w drodze (do obrotu nie trafi natomiast emisja marcowa). Notowane na Catalyst papiery windykatora wygasają od października tego roku do lipca 2019 r. Najdalsza seria wyceniana jest z 6,2 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje