piątek, 22 października 2021

Newsroom

Kancelaria Prawna Rubikon uplasowała obligacje na 8,4 mln zł

msd | 01 października 2021
W ramach publicznej oferty wrocławski windykator wyemitował dwuletnie papiery oprocentowane na stałe 7 proc. w skali roku.

Przydział wartych 8,4 mln zł papierów został poprzedzony 19-proc. redukcją zapisów, wynika z informacji podanych na stronie oferującego.

Pozyskane z emisji środki Kancelaria Prawna Rubikon zamierza przeznaczyć na zakup nowych pakietów oraz bieżącą działalność. Jak wskazywaliśmy we wrześniu, inwestycje w tej skali skokową zwiększą rozmiary jej biznesu. Na koniec czerwca KP Rubikon wykazywała bowiem 9,6 mln zł aktywów i 6 mln zł kapitałów własnych. 

By uprawdopodobnić sukces oferty KP Rubikon zobowiązała się podstawić cały szereg zabezpieczeń, od zastawu na zbiorze wierzytelności i hipotek na nieruchomościach (w tym także na mieszkaniu prezesa i jego żony), przez poręczenie prezesa i weksel własny spółki, aż po oświadczenie o poddaniu się egzekucji, zarówno spółki, jak i poręczyciela.

Uplasowane przez windykatora papiery nie trafią do obrotu na GPW. Pełny sukces oferty oznacza natomiast, że – wg szacunków z memorandum – spółka poniesie niemal 0,95 mln zł kosztów emisji. Innymi słowy, efektywny koszt pozyskanego kapitału to bliżej 12,6 proc. w skali roku niż zaoferowane inwestorom 7 proc. odsetek.

Więcej wiadomości o Kancelaria Prawna Rubikon Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje