czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

KNF zatwierdziła prospekt PCC Rokita

msd | 25 czerwca 2018
Chemiczna spółka dostała zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego na publiczne emisje obligacji w ramach programu o wartości 300 mln zł.

Zatwierdzony prospekt będzie ważny przez 12 miesięcy, w tym czasie spółka będzie mogła plasować kolejne serie papierów dłużnych. Oferującym obligacje Rokity ponownie będzie DM BDM, wynika z komunikat KNF.

Przejście przed nadzorcą pełnej procedury zatwierdzenia prospektu zajęło Rokicie nieco ponad dwa miesiące. Poprzednim razem trwało to niecały miesiąc. 

Dla Rokity będzie to szósty program publicznych emisji papierów dłużnych, które kierowane są przede wszystkim do inwestorów detalicznych. 

Z poprzedniego programu o wartości 300 mln zł spółka pozyskała 150 mln zł w sześciu ofertach. 

PCC Rokita systematycznie emituje papiery oprocentowane na stałe 5 proc., zmienia się natomiast ich okres spłaty. W ostatniej ofercie, uplasowanej w kwietniu, spółka oferowała siedmioletni dług. 

Na Catalyst notowanych jest 13 serii papierów dłużnych Rokity z terminami spłaty od kwietnia 2019 r. do kwietnia 2025 r. Rynek wycenia je w okolicach nominału, w większości z 4,7-5,1 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje