sobota, 22 września 2018

Newsroom

KNF zatwierdziła prospekt PCC Rokita

msd | 25 czerwca 2018
Chemiczna spółka dostała zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego na publiczne emisje obligacji w ramach programu o wartości 300 mln zł.

Zatwierdzony prospekt będzie ważny przez 12 miesięcy, w tym czasie spółka będzie mogła plasować kolejne serie papierów dłużnych. Oferującym obligacje Rokity ponownie będzie DM BDM, wynika z komunikat KNF.

Przejście przed nadzorcą pełnej procedury zatwierdzenia prospektu zajęło Rokicie nieco ponad dwa miesiące. Poprzednim razem trwało to niecały miesiąc. 

Dla Rokity będzie to szósty program publicznych emisji papierów dłużnych, które kierowane są przede wszystkim do inwestorów detalicznych. 

Z poprzedniego programu o wartości 300 mln zł spółka pozyskała 150 mln zł w sześciu ofertach. 

PCC Rokita systematycznie emituje papiery oprocentowane na stałe 5 proc., zmienia się natomiast ich okres spłaty. W ostatniej ofercie, uplasowanej w kwietniu, spółka oferowała siedmioletni dług. 

Na Catalyst notowanych jest 13 serii papierów dłużnych Rokity z terminami spłaty od kwietnia 2019 r. do kwietnia 2025 r. Rynek wycenia je w okolicach nominału, w większości z 4,7-5,1 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

 • PCC Rokita o wiele bardziej zadłużony

  24 sierpnia 2018
  Po wypłacie w II kwartale rekordowej dywidendy zadłużenie finansowe netto chemicznej grupy także wzrosło do rekordowego poziomu. Wyniosło 635,6 mln zł i względem wyniku EBITDA było najwyżej od prawie trzech lat.
  czytaj więcej
 • Wysokie zyski grupy PCC Rokita

  17 maja 2018
  W I kwartale chemiczna grupa zwiększyła zysk netto o 89,7 proc. do 70,7 mln zł. Działalność operacyjna i inwestycyjna pochłonęły jednak łącznie 69,7 mln zł gotówki, stąd jej saldo spadło do 31,5 mln zł na koniec marca. Tymczasem 8 maja PCC Rokita wypłacił 165 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej
 • Kwietniowa emisja obligacji PCC Rokita trafiła na Catalyst

  10 maja 2018
  Chemiczna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu ostatnią ofertę publiczną, którą uplasowano przy dobrze znanym z wcześniejszych emisji 5-proc. kuponie, ale przy dłuższym okresie spłaty.
  czytaj więcej
 • PCC Rokita zredukował zapisy o 28,3 proc.

  24 kwietnia 2018
  W wartej 20 mln zł publicznej ofercie obligacji chemicznej spółki złożono 455 zapisów na łączną kwotę 27,91 mln zł. Średnia wartość zapisu wyniosła zatem 61,3 tys. zł i była nieco niższa niż w poprzednich ofertach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje