środa, 18 lipca 2018

Newsroom

KNF zatwierdziła prospekty PKN Orlen i PCC Exol

ems | 20 lipca 2017
Z naszych informacji wynika, że emisje nie nastąpią szybko, w każdym razie najpewniej nie przed końcem wakacji.

Prospekt emisyjny PKN Orlen pozwala na przeprowadzenie publicznych emisji obligacji o wartości 1 mld zł w ciągu 12 miesięcy od daty zatwierdzenia prospektu. Będzie to drugi program publicznych emisji obligacji realizowany przez Orlen. Pierwszy – także o wartości 1 mld zł – plasowano w latach 2013-2014. Wówczas wartość emisji rozłożono na sześć ofert, ale trzy tury (po dwie emisje w każdej). Emisje o wartości 400 mln zł z tamtego programu już zostały wykupione, dwie kolejne warte 300 mln zł zapadają w listopadzie, a w kwietniu przyszłego roku kolejne 200 mln zł. Ostatnia z emisji – oprocentowana na stałe 5 proc. – zapada w kwietniu 2020 r.

Nowy program służy refinansowaniu zapadających papierów, ale jak wynika z naszych informacji uzyskanych od źródła zbliżonego do transakcji, emisje raczej nie pojawią się szybko, a prawdopodobnie po wakacjach.

Z kolei w przypadku PCC Exol program emisji wart jest 200 mln zł. W tym wypadku w pewnością nie należy oczekiwać emisji w najbliższych dniach, ponieważ trwają właśnie zapisy (do 1 sierpnia) na obligacje powiązanej osobowo PCC Rokita. Prawdopodobnie na pierwszą emisję PCC Exol z nowego programu także trzeba będzie zaczekać co najmniej do końca wakacji.

W ubiegłym roku PCC Exol przeprowadził dwie publiczne emisje obligacji oferując inwestorom 5,5 proc. odsetek przez cztery lata. Obie emisje zostały dobrze przyjęte i zakończyły się redukcją zapisów.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A., PKN Orlen S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje