niedziela, 22 października 2017

Newsroom

Kolejna rata od opóźnionych obligacji Eurocentu

msd | 22 września 2017
Firma pożyczkowa przekazała obligatariuszom 3 proc. nominału od papierów dłużnych serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Tymczasem losy postępowania restrukturyzacyjnego wciąż nie są znane.

Z wartych 1,8 mln zł obligacji Eurocent spłacił dotychczas 29 proc. nominału w siedmiu cotygodniowych ratach. Spółce wciąż pozostaje więc do wykupu jeszcze 1,28 mln zł kapitału. W dotychczasowym tempie zajęłoby to jej osiem do jedenastu miesięcy.

Być może Eurocent zdążyłaby ze spłatą serii E tuż przed wykupem kolejnej serii, tym razem wartej 2,31 mln zł, która zapada we wrześniu przyszłego roku. Wcześniej jednak sąd powinien rozpatrzyć wniosek spółki o otwarcie przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, co i tak trwa już od początku lipca.

Z perspektywy obligatariuszy, którzy powoli są spłacani w niewielkich ratach, otwarcie restrukturyzacji może wydłużyć okres oczekiwania na spływ środków, bo zgodnie z prawem od dnia otwarcia przyspieszonego postępowania układowego do jego zakończenia lub umorzenia dłużnik nie może wypełniać świadczeń wynikających z wierzytelności, które objęte są układem.

W obrocie na Catalyst pozostaje jeszcze jedna seria obligacji Eurocentu (ERC0918). Wartymi 2,3 mln zł papierami z terminem wykupu we wrześniu 2018 r. po raz ostatni handlowano 28 sieprnia po 20 proc. nominału. Od czasu, kiedy spółka zaczęła regularnie w małych ratach spłacać przeterminowany dług handel obligacjami ERC0918 przymarł, a oczekiwania sprzedających znacznie wzrosły (najlepsza obecnie oferta sprzedaży wycenia papiery na 45 proc. nominału). 

Więcej wiadomości o Eurocent S.A.

 • Eurocent wypłacił kolejną ratę

  13 października 2017
  Firma pożyczkowa nie ustaje w częściowych spłatach obligacji serii E, których termin spłaty minął 8 czerwca. Spółka przekazała obligatariuszom kolejne 3 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Eurocent spłacił kolejne 3 proc. nominału

  06 października 2017
  W cztery miesiące po terminie spłaty wartych 1,8 mln zł obligacji serii E firma pożyczkowa wykupiła na razie 35 proc. kapitału.
  czytaj więcej
 • Indeks Default Rate: Obligacyjne problemy łatwiej przewidzieć

  05 października 2017
  Przez ostatni rok notowane na Catalyst firmy nie wykupiły obligacji za 143,7 mln zł, czyli 1,9 proc. wygasającego w tym czasie zadłużenia. Pomimo lipcowego rekordowego defaultu, warszawski rynek korporacyjnego długu pozostaje w dobrej kondycji względem poprzednich lat. Statystyka pozostaje jednak nieubłagana dla najmniejszych emisji.
  czytaj więcej
 • Eurocent z nadzorcą sądowym

  29 września 2017
  Krakowski sąd zabezpieczył majątek spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. Ma on wydać opinię w sprawie postępowania upadłościowego i przyspieszonego postępowania układowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje