niedziela, 26 września 2021

Newsroom

Kowenantowy fortel EuCO

msd | 13 września 2021
Pomimo obniżenia zobowiązań finansowych, dług netto odszkodowawczej grupy znajduje się blisko limitu ustalonego na trzykrotność wyniku EBITDA. W potrzebie EuCO liczy więc wskaźniki zadłużenia po swojemu, niekoniecznie w zgodzie z rynkowym standardem, czy warunkami emisji obligacji.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!
 • Zadłużenie EuCO spada zbyt wolno

  07 czerwca 2021
  Skonsolidowany dług netto Europejskiego Centrum Odszkodowań spadł do 38,3 mln zł w marcu, ale w stosunku do 12-miesięcznego wyniku EBITDA znajdował się blisko obligacyjnego limitu.
  czytaj więcej
 • EuCO poprawia wskaźniki płynności

  27 kwietnia 2021
  Po trudnym kwietniowym refinansowaniu obligacji i dalszym ograniczeniu krótkoterminowych zobowiązań w kolejnych miesiącach, odszkodowawcza grupa zamknęła 2020 r. z najwyższymi wskaźnikami płynności od około dwóch lat. Obligatariusze nadal pozostają nieufni wobec EuCO.
  czytaj więcej
 • EuCO blisko naruszenia obligacyjnego kowenantu

  27 listopada 2020
  Z powodu słabych wyników, już kwartał po zrolowaniu papierów dłużnych wskaźnik dług netto/EBITDA dla odszkodowawczej grupy zbliżył się do limitu ustalonego na 3,5x.
  czytaj więcej
 • Płynnościowy oddech EuCO dość niejednoznaczny

  07 września 2020
  Po trudnym, acz udanym refinansowaniu papierów dłużnych sytuacja bilansowa odszkodowawczej grupy znacząco się polepszyła w II kwartale. Obligacyjni inwestorzy jakby nie dowierzają, że poprawa będzie mieć trwały charakter.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst