poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Newsroom

Kruk uplasował obligacje w euro - zaktualizowana

msd | 10 maja 2017
Windykacyjna spółka zamknęła w pełni ofertę o wartości 20 mln euro. Kupon ustalono na stałe 3,59 proc. przy pięcioletnim okresie spłaty.

Treść zaktualizowana o wypowiedź przedstawiciela spółki.

Oprocentowanie nowej emisji jest o 0,59 pkt proc. wyższe niż w emisji z sierpnia, co jest między innymi ceną za wydłużenie okresu spłaty z trzech do pięciu lat.

- Bardzo doceniamy, że zainteresowanie inwestorów w procesie budowania księgi popytu ponad dwukrotnie przewyższyło wielkość oferty. Uzyskane warunki, w tym stałe oprocentowanie na poziomie 3,59 proc. oraz duże zainteresowanie inwestorów, otwierają drogę do potencjalnych kolejnych emisji. Zamierzamy rozwijać finansowanie obligacyjne i kredytowe w euro w przyszłości - powiedział Michał Zasępa, członek zarządu i dyrektor finansowy Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

W nowej emisji, skierowanej głównie do funduszy, udział wzięły także osoby związane ze spółką – wynika z komunikatu o transakcjach insiderów. Michał Zasępa objął obligacje za 50 tys. euro, zaś Krzysztof Kawalec, członek rady nadzorczej, wydał na ten cel 140 tys. euro.

Nowe obligacje trafią na Catalyst, gdzie znajduje się też poprzednia emisja papierów denominowanych w euro. Od grudniowego debiutu nie handlowana nią ani razu. Na brak płynności nie można natomiast narzekać w przypadku 21 serii obligacji w złotych. Rentowności najdłuższych papierów, wygasających w latach 2020-2022, sięgają do 4,5-4,7 proc. brutto.

Aktualny program publicznych emisji obligacji Kruka daje spółce też możliwość plasowania papierów denominowanych w euro. Ostatnimi czasy apetyt windykatora na finansowanie długiem z ofert publicznych jednak zmalał.

Kilka dni temu emisję pierwszych obligacji w euro zapowiedział też Best.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej
 • Obligacje w euro lepiej kupić w emisji

  01 sierpnia 2017
  Posiadacze oszczędności w euro mają wspólny problem – niewielkie oprocentowanie lokat bankowych. Czy obligacje we wspólnej walucie pomogą go rozwiązać?
  czytaj więcej
 • Rzeczy, które słyszysz będąc w La Spezii

  19 lipca 2017
  Włochy mogą stać się dla Kruka najważniejszym rynkiem. Wczesny etap rozwoju, 250 mld EUR niespłaconych kredytów, brak silnie zakotwiczonej konkurencji – te atuty przyciągnęły lidera rynku w Polsce do zatoczki nad morzem Liguryjskim.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (14.07)

  17 lipca 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 14 lipca 2017 r. wyniosła 3,27 pkt proc., wobec 3,28 pkt proc. na koniec poprzedniego tygodnia. Ceny obligacji na Catalyst nadal zatem zachowują się stabilnie, zarazem pozostając na wysokich poziomach.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje