środa, 20 czerwca 2018

Newsroom

Kruk uplasował obligacje w euro - zaktualizowana

msd | 10 maja 2017
Windykacyjna spółka zamknęła w pełni ofertę o wartości 20 mln euro. Kupon ustalono na stałe 3,59 proc. przy pięcioletnim okresie spłaty.

Treść zaktualizowana o wypowiedź przedstawiciela spółki.

Oprocentowanie nowej emisji jest o 0,59 pkt proc. wyższe niż w emisji z sierpnia, co jest między innymi ceną za wydłużenie okresu spłaty z trzech do pięciu lat.

- Bardzo doceniamy, że zainteresowanie inwestorów w procesie budowania księgi popytu ponad dwukrotnie przewyższyło wielkość oferty. Uzyskane warunki, w tym stałe oprocentowanie na poziomie 3,59 proc. oraz duże zainteresowanie inwestorów, otwierają drogę do potencjalnych kolejnych emisji. Zamierzamy rozwijać finansowanie obligacyjne i kredytowe w euro w przyszłości - powiedział Michał Zasępa, członek zarządu i dyrektor finansowy Kruka, cytowany w komunikacie prasowym.

W nowej emisji, skierowanej głównie do funduszy, udział wzięły także osoby związane ze spółką – wynika z komunikatu o transakcjach insiderów. Michał Zasępa objął obligacje za 50 tys. euro, zaś Krzysztof Kawalec, członek rady nadzorczej, wydał na ten cel 140 tys. euro.

Nowe obligacje trafią na Catalyst, gdzie znajduje się też poprzednia emisja papierów denominowanych w euro. Od grudniowego debiutu nie handlowana nią ani razu. Na brak płynności nie można natomiast narzekać w przypadku 21 serii obligacji w złotych. Rentowności najdłuższych papierów, wygasających w latach 2020-2022, sięgają do 4,5-4,7 proc. brutto.

Aktualny program publicznych emisji obligacji Kruka daje spółce też możliwość plasowania papierów denominowanych w euro. Ostatnimi czasy apetyt windykatora na finansowanie długiem z ofert publicznych jednak zmalał.

Kilka dni temu emisję pierwszych obligacji w euro zapowiedział też Best.

Więcej wiadomości o Kruk S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje