niedziela, 27 maja 2018

Newsroom

LC Corp uplasował nowe papiery dłużne

msd | 06 grudnia 2017
Wrocławski deweloper pozyskał 50 mln zł z emisji 4,5-letnich niezabezpieczonych obligacji. Niedawno spółka informowała, że oczekuje dostępu do finansowania dłużnego.

Wysokość oprocentowania nowych papierów nie została upubliczniona. W dwóch ostatnich emisjach, jeszcze z ubiegłego roku, notowanych na Catalyst pod wspólnym kodem LCC1021, spółka oferowała 3,5 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M, ale za dług pięcioletni.

Niecały miesiąc temu deweloper informował w prezentacji wynikowej, że oczekuje dostępu do finansowania dłużnego na skutek zmian właścicielskich, które zaszły we wrześniu. Leszek Czarnecki, dotychczas główny akcjonariusz LC Corp, sprzedał wszystkie akcje spółki rozproszonym inwestorom instytucjonalnym.

W giełdowym obrocie znajduje się pięć serii obligacji dewelopera z terminami spłaty od października 2018 r. do października 2021 r. Przy czym na detalicznej części rynku notowane są tylko najdłuższe papiery LCC0521 i LCC1021. Pierwsze wyceniane są z 4,6 proc. rentowności brutto, drugimi zaś wciąż nie handlowano. 

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

 • Wzrost zysku i spadek zadłużenia LC Corp.

  18 maja 2018
  W I kwartale deweloper wykazał 109 mln zł zysku operacyjnego – więcej niż w całym ubiegłym roku (89,3 mln zł). Przełożyło się to na spadek wskaźników zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy z Catalyst wykorzystywali dobrą koniunkturę – raport DM Navigator

  23 kwietnia 2018
  2017 r. przyniósł kontynuację silnej koniunktury na polskim rynku mieszkaniowym i umożliwił firmom deweloperskim osiągnięcie bardzo wysokich poziomów sprzedaży i wygenerowanie dobrych wyników finansowych. Dobra sytuacja była napędzana przez niskie stopy procentowe, rosnącą liczbę i wartość udzielonych kredytów hipotecznych oraz bogacenie się społeczeństwa. W dalszym ciągu deweloperzy finansowali swoją działalność głównie poprzez emisje obligacji.
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań rosła znacząco wolniej w I kwartale

  12 kwietnia 2018
  Po kilku kwartałach ponad 20-proc. dynamiki sprzedaży początek 2018 r. deweloperzy rozpoczęli o wiele spokojniej. W I kwartale kontraktację nowych lokali zwiększyli „tylko” o 5,2 proc. stosunku do ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Wyniki LC Corp pod silnym wpływem kursu EUR/PLN

  22 marca 2018
  Pomimo wyższych przychodów ubiegłoroczny zysk netto deweloperskiej grupy spadł o 29,1 proc. r/r do 80,2 mln zł. Tymczasem akcjonariuszom zaproponowano 107,4 mln zł dywidendy. Zdziwienie jednak ustaje, jeśli uwzględnimy zeszłoroczne umocnienie złotego, które obniżyło wycenę inwestycyjnych aktywów grupy, ale i części jej kredytów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje