czwartek, 15 listopada 2018

Newsroom

LC Corp uplasował nowe papiery dłużne

msd | 06 grudnia 2017
Wrocławski deweloper pozyskał 50 mln zł z emisji 4,5-letnich niezabezpieczonych obligacji. Niedawno spółka informowała, że oczekuje dostępu do finansowania dłużnego.

Wysokość oprocentowania nowych papierów nie została upubliczniona. W dwóch ostatnich emisjach, jeszcze z ubiegłego roku, notowanych na Catalyst pod wspólnym kodem LCC1021, spółka oferowała 3,5 pkt proc. marży ponad WIBOR 6M, ale za dług pięcioletni.

Niecały miesiąc temu deweloper informował w prezentacji wynikowej, że oczekuje dostępu do finansowania dłużnego na skutek zmian właścicielskich, które zaszły we wrześniu. Leszek Czarnecki, dotychczas główny akcjonariusz LC Corp, sprzedał wszystkie akcje spółki rozproszonym inwestorom instytucjonalnym.

W giełdowym obrocie znajduje się pięć serii obligacji dewelopera z terminami spłaty od października 2018 r. do października 2021 r. Przy czym na detalicznej części rynku notowane są tylko najdłuższe papiery LCC0521 i LCC1021. Pierwsze wyceniane są z 4,6 proc. rentowności brutto, drugimi zaś wciąż nie handlowano. 

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje