czwartek, 02 lipca 2020

Newsroom

Legimi jeszcze nie wie czy skorzysta na kwarantannie

ems | 18 marca 2020
Spółka żyjąca ze sprzedaży abonamentów na korzystanie z cyfrowej biblioteki książek notuje wzrost zainteresowania swoimi produktami, ale uważa, że jest za wcześnie, by ocenić wpływ zwiększonego zainteresowania jej produktami.

Liczba aktywacji darmowego okresu próbnego (w czasie którego użytkownicy mogą przetestować użyteczność produktów spółki) wzrosła blisko dwukrotnie w porównaniu do średniej liczby aktywacji sprzed 12 marca (tj. dnia, w którym zawieszono działalność szkół) – napisała spółka, która nie jest jeszcze pewna, czy będzie to oznaczało także wzrost jej przychodów.

„Należy (…) zauważyć, iż zwiększone zainteresowanie aktywowaniem okresów próbnych może wiązać się ze zwiększeniem kosztów po stronie zakupu treści wśród dotychczasowych abonentów, jednakże skala tego wzrostu jest obecnie niemożliwa do oszacowania” – napisano.

"Spółka przeszła na pracę zdalną, a ciągłość działania systemów informatycznych (…) nie jest zagrożona (…)" – napisano także.

Obligacje Legimi nie są notowane na Catalyst, spółka regularnie przeprowadzała jednak tzw. małe emisje publiczne obligacji oraz emisje prywatne. Z ostatniej z nich – przeprowadzonej w listopadzie – spółka pozyskała 1,5 mln zł, czyli maksymalną pulę, oferując 12-miesięczne papiery oprocentowane na 8,5 proc..

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso wyemitowało obligacje dla swojego funduszu wierzytelności

  02 lipca 2020
  W ramach transakcji wewnątrzgrupowej spółka uplasowała warte 30,3 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, które zostały opłacone potrąceniem wierzytelności. Tłem transakcji są pakiety wierzytelności stanowiące zabezpieczenie wartych 210 mln zł obligacji KRI0423.
  czytaj więcej
 • Wynik EBITDA grupy CCC spadł o 88 proc. r/r w II kw.

  02 lipca 2020
  Obuwnicza grupa zanotowała wstępnie 40 mln zł zysku EBITDA i 112 mln zł straty operacyjnej w II kwartale, na co wpływ miały nie tylko covidowe ograniczenia sprzedaży, ale i szereg dodatkowych rezerw.
  czytaj więcej
 • Fatalne sprawozdanie OT Logistics

  01 lipca 2020
  116 mln zł skonsolidowanej straty netto, ponad 513 mln zł dziury w kapitale obrotowym i szereg uwag audytora – to najkrótsze podsumowanie dokonań grupy OT Logistics w 2019 r. Szczęśliwie, przykrywa je jednak kolejna płynnościowa kroplówka, otrzyma od wierzycieli w miniony wtorek.
  czytaj więcej
 • Audytor nie widzi szans dla Brastera

  01 lipca 2020
  Zdaniem biegłego, który wydał negatywną opinię o rocznym sprawozdaniu Brastera, spółka nie ma realnej alternatywy dla likwidacji lub zaniechania działalności, dlatego przyjęte przez zarząd założenie kontynuacji działalności nie było zasadne.
  czytaj więcej

Emisje