środa, 27 maja 2020

Newsroom

Legimi pozyskało 2,58 mln zł z publicznej emisji obligacji

msd | 11 lipca 2019
W wartej do 4 mln zł ofercie udział wzięło 95 inwestorów. Ponad 40 proc. z uplasowanych 2,58 mln zł inwestorzy objęli na zasadzie potrącenia wierzytelności wynikających ze starszych obligacji.

Z 2,58 mln zł obligacji serii U przydzielonych inwestorom 1,08 mln zł rozliczono poprzez potrącenie wierzytelności wynikających z papierów serii J oraz R (odpowiednio 522 tys. zł oraz 559 tys. zł). Tym samym wartość papierów wygasających kolejno we wrześniu i listopadzie tego roku obniżyła się do 2,48 mln zł oraz 1,84 mln zł. 

Za uplasowane dwuletnie obligacje serii U Legimi zobowiązuje się płacić stałe 9,5 proc. w skali roku. Zabezpieczeniem długu ma być natomiast zbiór istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości wynikających z zawartych umów z użytkownikami świadczonej przez spółkę usługi abonamentowego dostępu do e-booków. Ponadto Legimi złożyło też oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc.

To druga publiczna emisja obligacji Legimi w ostatnich tygodniach. Pod koniec czerwca spółka pozyskała 271 tys. zł z wartej do 2 mln zł oferty 12-miesięcznych zabezpieczonych papierów oprocentowanych na stałe 8,5 proc. w skali roku. 

Najnowsze dwuletnie obligacje Legimi, w przeciwieństwie do wyemitowanego niedawno 12-miesięcznego długu, mają trafić do obrotu na Catalyst.

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje