czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

Leigmi uplasowało połowę emisji obligacji

msd | 10 września 2018
Z wartej 750 tys. zł prywatnej oferty papierów dłużnych serii Q spółka pozyskała 380 tys. zł, które zobowiązała się zwrócić po 12 miesiącach.

Za roczne papiery Legimi zapłaci stałe 8,5 proc. Dług zostanie zabezpieczony trzema siódemkami oraz zastawem na „zbiorze istniejących i przyszłych praw oraz ruchomości spółki o zmiennym składzie”, co – sądząc po wcześniejszych emisjach – oznacza prawdopodobnie zabezpieczenie na projekcie e-czytnika. Legimi zajmuje się bowiem wypożyczaniem e-booków w formie abonamentowej.

Przydziału obligacji dokonano w dniu spłaty wartej 425 tys. zł serii F (formalnie obligacje wygasły 8 sierpnia, ale to sobota).

Nowe papiery, jak podała spółka, nie trafią do obrotu. Nawet, gdyby udało jej się pozyskać całość oferty, to wciąż wartość emisji nie spełniałaby warunku dopuszczenia do notowań na Catalyst (1 mln zł).

Miesiąc temu Legimi zapowiedziało też wartą 1 mln zł emisję 12-miesięcznych obligacji serii P, które w przyszłości będą mogły zostać zamienione na akcje spółki. Papiery te Legimi zobowiązało się zaoferować właścicielom dwóch starszych emisji – zapadającej 8 sierpnia serii F na 425 tys. zł oraz serii M na 449 tys. zł z terminem spłaty w maju 2019 r. 

Więcej wiadomości o Legimi S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje