czwartek, 05 października 2023

Newsroom

Lokum Deweloper chce wypłacić 30,4 mln zł dywidendy

msd | 28 kwietnia 2023
Zarząd wrocławskiego dewelopera zarekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę maksymalnej dywidendy, na jaką pozwalają warunki emisji obligacji.

Zgodnie z propozycją zarządu Lokum Deweloper, akcjonariusze mieliby otrzymać 1,69 zł na akcje, co stanowi 8,5 proc. stopy dywidendy. Łączna wartość potencjalnej lipcowej wypłaty to 30,42 mln zł, co stanowi 49,95 proc. zeszłorocznego skonsolidowanego zysku netto spółki.

Zgodnie z warunkami emisji notowanych na Catalyst obligacji LKD0924 oraz LKD0425, Lokum Deweloper nie może przeznaczyć na dywidendę więcej niż 50 proc. skonsolidowanego zysku netto za poprzedni rok. 

W piątek o godz. 13:30 sprzedający kwotują obligacje LKD0924 i LKD0425 kolejno na 99,48 oraz 100,0 proc. nominału.

W listopadzie ubiegłego roku Lokum Deweloper zaczął skupować własne obligacje LKD0623 oraz LKD1023, aż w końcu w I kwartale tego przeprowadził przedterminowy wykup pozostałego z nich kapitału.

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

 • Lokum Deweloper najmniej zadłużone od ponad trzech lat

  13 września 2023
  Po wypracowaniu 50,5 mln zł środków pieniężnych z działalności operacyjnej w II kwartale wrocławski deweloper istotnie wzmocnił pozycję gotówkową. Tyle, że już 10 lipca wypłacił 30,4 mln zł dywidendy. Z drugiej strony, Lokum szykuje się do żniw w II półroczu.
  czytaj więcej
 • Lokum Deweloper obniżył płynność gotówkową

  17 maja 2023
  Brak dopływu środków z podstawowej działalności i wykup obligacji za 58,7 mln zł wrocławski deweloper przypłacił w I kwartale spadkiem płynności natychmiastowej do niższych niż zwykle poziomów. Szczęśliwie, Lokum miało też pokaźny zapas gotowych mieszkań, które może potencjalnie zamienić na gotówkę.
  czytaj więcej
 • Odwilż u deweloperów z Catalyst

  12 kwietnia 2023
  Notowani na warszawskim rynku obligacji producenci mieszkań sprzedali ponad 4,1 tys. lokali w I kwartale, wyraźnie przebijając rezultaty z poprzednich kwartałów.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy zgodnie z kryzysowym planem ograniczają zadłużenie

  06 kwietnia 2023
  Większość dużych deweloperów zdołała w ub.r. utrzymać lub obniżyć wskaźniki zadłużenia, choć odbyło się to także kosztem zmniejszenia płynności gotówkowej. Poprawa sprzedaży zapasów da im nieco oddechu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Novdom zwiększył zysk i obniżył płynność gotówkową

  04 października 2023
  Przasnyski deweloper zamknął I półrocze z 12 mln zł zysku netto. W wyniku ujemnych przepływów operacyjnych jego stan środków pieniężnych obniżył się jednak do 11,7 mln zł, z czego większość pozostawała zablokowana na rachunkach powierniczych.
  czytaj więcej
 • Dobra sytuacja pieniężna Cordii

  04 października 2023
  Mimo ujemnych przepływów operacyjnych i wzrostu krótkoterminowego zadłużenia, węgierski deweloper utrzymał płynność gotówkową na wysokim poziomie, inwestując przy tym część nadwyżek w bony i obligacje skarbowe na rodzimym rynku.
  czytaj więcej
 • HB Reavis naruszył warunki emisji obligacji

  04 października 2023
  Naruszenie jednego z kowenantów dotyczy wygasających na początku grudnia papierów HBR1223 o wartości 85 mln zł. Deweloper zapewnia jednak o odpowiednich rezerwach płynności na wykup papierów w zamierzonym terminie.
  czytaj więcej
 • Kruk zapowiada emisję obligacji do 450 mln zł

  04 października 2023
  W najbliższym czasie windykacyjna spółka zamierza zamknąć swoją największą emisję papierów dłużnych na krajowym rynku.
  czytaj więcej