wtorek, 20 kwietnia 2021

Newsroom

Lokum Deweloper uplasował emisję refinansującą na 100 mln zł

msd | 04 marca 2021
W ramach rozliczenia nowej emisji wrocławski deweloper nabył papiery LKD0621 o wartości 12 mln zł. Pozostałe 88 mln zł zobowiązał się natomiast spłacić jeszcze w marcu.

Spółka przydzieliła warte 100 mln zł 3,5-letnie niezabezpieczone obligacje serii H, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 4,5 pkt proc. marży. Wpływy z nowego długu trafić mają na spłatę obligacji serii E o wartości 100 mln zł, które pierwotnie miały wygasać w czerwcu tego roku.

Na razie w ramach nowej emisji Lokum Deweloper nabył 12 mln zł papierów LKD0621. Pozostałe 88 mln zł ma odkupić lub przedterminowo spłacić najpóźniej do 31 marca. 

- Z sukcesem wyemitowaliśmy kolejne obligacje o wysokiej łącznej wartości nominalnej 100 mln zł. Cieszymy się, że ponownie nasza propozycja zdobyła zainteresowanie inwestorów. Jest to dowód na zaufanie do naszej grupy i przyjętej strategii finansowej oraz planów i kierunków rozwoju. Pozyskane dzięki tej emisji środki wykorzystamy na wcześniejszy wykup obligacji serii E. Zachowamy w ten sposób zasoby finansowe grupy, co w przyszłości umożliwi zakup nowych gruntów i realizację następnych projektów – powiedział Bartosz Kuźniar, prezes Lokum Deweloper, cytowany w komunikacie prasowym.

Nowe obligacje dewelopera objęło 43 inwestorów (uwzględniając subfundusze), co zostało poprzedzone kilunastoprocentową redukcją złożonych zapisów, wynika z komunikatu.

W październiku ubiegłego roku Lokum Deweloper także uplasował niezabezpieczone obligacje z 4,5 pkt proc. marży, ale przy trzyletnim okresie spłaty, a blisko jedną trzecią wartej 35 mln zł oferty objął większościowy akcjonariusz spółki.

W czwartek rano wygasające niebawem papiery LKD0621, po wzroście o 0,16 pkt proc., wyceniane są na 100 proc. nominału. To pierwsza transakcja zawarta po nominale od marca ubiegłego roku, gdy przez moment handlowano nimi nawet po 85-90 proc. (od kwietnia papiery regularnie wyceniano na 97-99 proc.).

By wypełnić zobowiązanie do spłaty papierów LKD0621 jeszcze w marcu, Lokum Deweloper będzie musiał ogłosić ich przedterminowy wykup najpóźniej w przyszłym tygodniu (warunki emisji wymagają komunikatu wyprzedzającego o 15 dni roboczych).

Dla dwóch pozostałych notowanych serii (LKD0623 i LKD1023) arkusze ofert sprzedaży pozostają całkowicie puste. 

Więcej wiadomości o Lokum Deweloper S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje