piątek, 19 lipca 2019

Newsroom

Lutowa emisja BBI Development trafiła na Catalyst

msd | 15 maja 2019
Debiutujące trzyletnie papiery BBI0222 oprocentowane są na WIBOR 6M plus 6,1 pkt proc. marży, co dla BBI Development jest najwyższym kuponem od czasu – już spłaconej – emisji z 2014 r.

Warte 15 mln zł papiery BBI0222 to trzyletni niezabezpieczony dług, który deweloper uplasował w lutym tego roku na potrzeby częściowego refinansowania wygasających wówczas starszych obligacji.

Emisja trafiła tylko do dwóch inwestorów.

Nowe obligacje są wprawdzie oprocentowane na 6,1 pkt proc. ponad WIBOR 6M, ale warunki emisji stanowią, że wysokość marży może zostać dodatkowo podniesiona. Za każdy przypadek naruszenia warunków emisji spółka zobowiązana jest podnieść wysokość kuponu o 1,5 pkt proc., ale łącznie nie więcej niż 3 pkt proc.

Wśród wielu możliwych przypadków naruszenia WEO określono między innymi spadek kapitałów własnych poniżej 60 proc. zadłużenia finansowego grupy BBI, czy też spadek kapitałów własnych poniżej 30 proc. sumy bilansowej. Inne to na przykład wypłata dywidendy lub skup akcji własnych za kwotę wyższą niż 4 mln zł.

Warunki emisji obligacji BBI0222 uprawniają spółkę do przedterminowego wykupu.

Do godz. 16.20 nie handlowano debiutującym długiem.

W obrocie na Catalyst znajdują się też dwie starsze emisje BBI Development, wygasające kolejno w lutym 2020 r. oraz lutym 2021 r. Krótszymi z nich po raz ostatni handlowano 9 maja przy cenie wynoszącej wówczas 100,1 proc. nominału.

Więcej wiadomości o BBI Development S.A.

 • Spółka współkontrolowana przez BBI sprzedała Centrum Marszałkowska

  21 czerwca 2019
  Podmiot celowy, w którym BBI Development pośrednio ma 35 proc. udziałów, sprzedał warszawski biurowiec, co wpłynie „istotnie i pozytywnie na sytuację finansową oraz płynnościową” deweloperskiej grupy.
  czytaj więcej
 • Ponowny wzrost długu netto BBI Development

  05 czerwca 2019
  Głównie przez szczuplejsze zasoby gotówkowe dług netto deweloperskiej grupy wzrósł o 8,4 mln zł do 163,5 mln zł na koniec marca i był najwyżej od ponad czterech lat. Wyraźnie spadły wskaźniki płynności. Karta może się odwrócić, jeśli w końcu zamknięta zostanie transakcja sprzedaży projektu Centrum Marszałkowska.
  czytaj więcej
 • BBI Development później sprzeda biurowiec

  16 maja 2019
  Oddany przed rokiem do użytkowania projekt Centrum Marszałkowska zmieni właściciela o miesiąc później. Deweloper zapewnia, że to bez istotnego wpływu na jego sytuację finansową.
  czytaj więcej
 • BBI Development znów ze stratą i wyższym długiem

  08 maja 2019
  Tym razem deweloperska grupa była 17,8 mln zł pod kreską i była to piąta już z rzędu jej strata netto. Zwykle udawało się jednak wypracować dodatni cash flow operacyjny, ale tym razem był on na tyle niski, że konieczny był wzrost zadłużenia do poziomu najwyższego od czterech lat.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • Wyprzedaż obligacji MCI Management i MCI.PV FIZ

  15 maja 2019
  W środę po godz. 15.30 wyemitowane przez MCI Management papiery MCM0620 oraz MCM0820 tanieją kolejno o 20,5 oraz 10,9 pkt proc. przy sporych – jak na nie – obrotach. Dołączają do nich też pochodzące z ofert publicznych obligacje funduszu MCI.PrivateVentures FIZ.
  czytaj więcej
 • GTC z wyższym długiem

  15 maja 2019
  W wyniku zaciągnięcia nowych zobowiązań, a także wdrożenia nowego standardu rachunkowości, dług netto komercyjnego dewelopera wzrósł do 4,8 mld zł w I kwartale i był najwyżej od siedmiu lat.
  czytaj więcej

Emisje