środa, 25 maja 2022

Newsroom

mBank Hipoteczny uplasował nowe listy zastawne

msd | 07 września 2021
Po niemal dwuletniej przerwie bank wyemitował listy zastawne o wartości 100 mln zł, wynika z rejestru KDPW.

Nowe papiery mBanku Hipotecznego mają pięcioletni okres spłaty i zmienny kupon, o nieujawnionej jeszcze wysokości. Jednostkowy nominał każdego z listów ustalono natomiast na 100 tys. zł.

Dla banku była to pierwsza emisja listów zastawnych od listopada 2019 r. Zarazem była to też pierwsza na rynku emisja listów zastawnych, którą w KDPW zarejestrował agent emisji na mocy prawa obowiązującego od 1 lipca 2019 r.

Na Catalyst znajduje się 18 starszych serii listów zastawnych mBanku Hipotecznego, w tym dziewięć w euro. Zależnie od serii, do giełdowych transakcji tymi papierami dochodzi wyjątkowo rzadko lub wcale.

Więcej wiadomości o mBank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Archicom znów bez długu netto

  24 maja 2022
  Kontrolowany przez Echo Investment wrocławski deweloper czwarty kwartał z rzędu utrzymał przewagę środków pieniężnych nad zadłużeniem odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Góra gotówki w Atalu

  24 maja 2022
  Po kolejnym kwartale wysokich przepływów operacyjnych deweloperska grupa miała prawie 686 mln zł środków pieniężnych. Po raz pierwszy w giełdowej historii Atalu przekraczały one wartość posiadanego zadłużenia odsetkowego.
  czytaj więcej
 • PKO BP ogranicza nadpłynność

  24 maja 2022
  Skonsolidowany zysk netto bankowego lidera przekroczył 1,4 mld zł w I kwartale, ale jego współczynniki kapitałowe znalazły się najniżej od marca 2020 r., a wskaźnik pokrycia płynności zanotował najniższą wartość od 2019 r.
  czytaj więcej
 • Dom Development spokojny o przyszłość

  23 maja 2022
  Już po raz ósmy z rzędu deweloper zamknął kwartał z gotówką netto, wyrażając przekonanie, że do kryzysu na rynku mieszkaniowym jest bardzo daleko. Na znak bardzo dobrej kondycji finansowej chce wypłacić ponad 268 mln zł dywidendy.
  czytaj więcej