niedziela, 18 marca 2018

Newsroom

MCI Capital uplasowało nowe obligacje

msd | 05 marca 2018
W ramach niepublicznej oferty spółka wypuściła trzyletnie papiery dłużne serii P o wartości nominalnej 37 mln zł.

Tym razem są to droższe obligacje. Ich oprocentowanie ustalono na WIBOR 6M plus 4 pkt proc. wobec 3,9 pkt proc. marży w poprzednich ofertach trzyletniego długu. Ponadto, MCI Capital emitowało obligacje poniżej ceny nominalnej, cenę emisyjną ustalono bowiem na 986 zł przy nominale wynoszącym 1000 zł. Efektywna marżą dla nabywców z rynku pierwotnego wynosi więc około 4,52 pkt proc.

Nową emisję MCI Capital zamknięto na trzy tygodnie przed terminem spłaty wartej 50 mln zł serii G (MCI0318), która notowana jest wyłącznie na rynku hurtowym BondSpot.

Obligacje serii P, podobnie jak w większości wcześniejszych emisji, zabezpieczono zastawem na certyfikatach inwestycyjnych subfunduszy MCI.EuroVentures 1.0 i MCI.TechVentures 1.0, w których MCI Capital jest głównym inwestorem. Subfundusze te wydzielono w ramach MCI.PrivateVentures FIZ, który sam jest w trakcie realizacji programu publicznych emisji obligacji do 200 mln zł. Dotychczas fundusz uplasował trzy oferty, z których zebrał w sumie 110 mln zł. W dwóch ostatnich emisjach proponował 3,5 pkt proc. ponad WIBOR 6M za czteroletnie papiery.

Niezależnie od ofert MCI.PV FIZ swoje emisje publiczne planuje też MCI Capital, które w listopadzie złożyło do KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu dla programu publicznych emisji do 150 mln zł.

W giełdowym obrocie znajduje się sześć serii obligacji MCI Capital, a także po dwie serie MCI.PV FIZ oraz MCI Management. Ostatnia ze spółek jest głównym akcjonariuszem MCI Capital.

Więcej wiadomości o MCI Capital S.A.

 • Analiza MCI Capital

  20 lutego 2018
  Patrząc na strukturę bilansu, posiadane przez MCI aktywa oraz fakt ich finansowania głównie kapitałami własnymi, na 30 września 2017 r. sytuacja obligatariuszy wydaje się być komfortowa.
  czytaj więcej
 • MCI Capital wyemituje obligacje do 37 mln zł

  13 lutego 2018
  Ponownie będą to trzyletnie papiery zabezpieczone zastawem na certyfikatach inwestycyjnych, ale wyższe tym razem będzie oprocentowanie, zwłaszcza efektywne.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (19.01)

  22 stycznia 2018
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 19 stycznia 2018 r. wyniosła 3,35 pkt proc., czyli o 0,24 pkt proc. mniej niż dwa tygodnie wcześniej oraz o 0,07 pkt proc. mniej niż miesiąc temu.
  czytaj więcej
 • MCI Capital miało 42,8 mln zł zysku netto w III kwartale

  06 listopada 2017
  Tym razem nie skończyło się na księgowych zyskach pochodzących z inwestycji. Wskutek spływu należności od podmiotów powiązanych MCI poprawiło pozycję gotówkową, zapewniając sobie środki na zrealizowany w październiku wykup obligacji.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje