sobota, 19 września 2020

Newsroom

MCI Capital wyda do 20 mln zł na skup akcji własnych

msd | 21 stycznia 2020
Spółka ogłosiła skup do 1,82 mln własnych akcji po cenie 11 zł za sztukę. Rozliczenie transakcji zaplanowano na połowę lutego.

Zapisy na sprzedaż akcji MCI Capital przyjmowane będą od 22 stycznia do 5 lutego. Decyzję o akceptacji ofert spółka podejmie 13 lutego, zaś dzień później miałoby dojść do rozliczenia transakcji, na którą MCI może wydać do 20 mln zł.

W ogłoszonym skupie spółka oferuje o 3,8 proc. więcej niż za jej akcje płacono na zamknięciu poniedziałkowej sesji (10,6 zł). W każdym razie, to wciąż poniżej połowy wartości księgowej na akcję (23,02 zł).

Kilka godzin temu MCI informowało, że fundusz, w którym spółka jest niemal jedynym inwestorem, sprzedał część udziałów w węgierskim Netrisku, za co dostatnie około 235 mln zł gotówki (plus udziały w innej węgierskiej spółce).

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji MCI Capital o łącznej wartości 102 mln zł i terminach spłaty do grudnia 2021 r. Najbliższy wykup czeka spółkę w czerwcu tego roku (20 mln zł). Po raz ostatni papierami MCI0620 handlowano blisko rok temu.

Część do transakcji dochodzi natomiast notowanym na GPW długiem MCI Management, głównego akcjonariusza MCI Capital, a także papierami MCI.PrivateVentures FIZ, funduszu z grupy MCI. Ten ostatni emitował obligacje w ramach prospektowych ofert publicznych.

MCI Management musi w tym roku wykupić dwie serie obligacji (łącznie 44,3 mln zł), a MCI.PV FIZ jedną (30 mln zł). Papiery tego ostatniego, zależnie od serii, notowane są w okolicach 98-99,8 proc. nominału.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje