piątek, 22 października 2021

Newsroom

MLP Group rozważa przeprowadzenie emisji obligacji

msd | 11 października 2021
Deweloper powierzchni logistycznych zwiększył wartość programu emisji obligacji z 60 mln euro do 100 mln euro. Jeszcze w tym kwartale może zwrócić się do inwestorów z nową ofertą.

Zwiększeniu maksymalnej wartości programu wynika z rozważanej przez MLP Group kolejnej emisji, wynika z wyjaśnień spółki. Miałoby do niej dojść w IV kwartale.

„Decyzja o ewentualnym zaoferowaniu obligacji inwestorom w drodze publicznej oferty, zostanie podjęta po analizie sytuacji rynkowej. W przypadku podjęcia decyzji o przeprowadzeniu oferty, ostateczne parametry obligacji będą ustalane w drodze rozmów z inwestorami i budowania księgi popytu” – zastrzegło MLP Group.

Na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji spółki (cztery przed asymilacją) o łącznej wartości 75 mln euro. Najbliższe wykupu papiery MLP0522 warte są natomiast 20 mln euro. 

Będące obligatariuszami dewelopera fundusze bynajmniej nie palą się do sprzedaży jego obligacji. Dość wspomnieć, że dług MLP znajduje się na GPW od 2017 r., ale nadal nim jeszcze nie handlowano. 

Więcej wiadomości o MLP Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst