wtorek, 18 stycznia 2022

Newsroom

MLP Group rozważa przeprowadzenie emisji obligacji

msd | 11 października 2021
Deweloper powierzchni logistycznych zwiększył wartość programu emisji obligacji z 60 mln euro do 100 mln euro. Jeszcze w tym kwartale może zwrócić się do inwestorów z nową ofertą.

Zwiększeniu maksymalnej wartości programu wynika z rozważanej przez MLP Group kolejnej emisji, wynika z wyjaśnień spółki. Miałoby do niej dojść w IV kwartale.

„Decyzja o ewentualnym zaoferowaniu obligacji inwestorom w drodze publicznej oferty, zostanie podjęta po analizie sytuacji rynkowej. W przypadku podjęcia decyzji o przeprowadzeniu oferty, ostateczne parametry obligacji będą ustalane w drodze rozmów z inwestorami i budowania księgi popytu” – zastrzegło MLP Group.

Na Catalyst znajdują się trzy serie obligacji spółki (cztery przed asymilacją) o łącznej wartości 75 mln euro. Najbliższe wykupu papiery MLP0522 warte są natomiast 20 mln euro. 

Będące obligatariuszami dewelopera fundusze bynajmniej nie palą się do sprzedaży jego obligacji. Dość wspomnieć, że dług MLP znajduje się na GPW od 2017 r., ale nadal nim jeszcze nie handlowano. 

Więcej wiadomości o MLP Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • KGHM zaktualizował strategię

  17 stycznia 2022
  Miedziowa grupa celuje średnio w 10,2 proc. rentowności kapitału stałego (ROCE), wynika ze strategii do 2030 r. z horyzontem do 2040 r.
  czytaj więcej
 • Grudniowa emisja Kruka debiutuje na Catalyst

  14 stycznia 2022
  Za uplasowane podczas publicznej oferty pięcioletnie niezabezpieczone papiery dłużne windykator płaci WIBOR 3M plus 3,4 pkt proc., co daje 5,7 proc. rocznie w pierwszym trzymiesięcznym okresie odsetkowym.
  czytaj więcej
 • Kolejne obligacje Profbudu na Catalyst

  13 stycznia 2022
  Infinity, spółka stojąca na czele deweloperskiej grupy pod marką Profbud, wprowadziła do obrotu warte 11 mln zł papiery dłużne, które w ubiegłym roku uplasowała podczas oferty publicznej.
  czytaj więcej
 • Trzech inwestorów chce przejąć 66 proc. akcji Develii

  13 stycznia 2022
  Fundusz private equity Metric Capital Partners oraz dwaj Polscy przedsiębiorcy ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 295,4 mln akcji Develii. Liczą na zwiększenie skali działalności dewelopera oraz „bardziej efektywne wykorzystanie bilansu spółki”.
  czytaj więcej