środa, 26 lutego 2020

Newsroom

Module Technologies jeszcze walczy o restrukturyzację

msd | 04 lutego 2020
Spółka złożyła zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu wobec niej przyspieszonego postępowania układowego.

Decyzję o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego wobec Module Technologies sąd wydał jeszcze 11 grudnia. Co do zasady, zażalenie na taką decyzję sądu powinno zostać wniesione w terminie dwóch tygodni.

Swoje zażalenie Module Technologies złożyło 3 lutego, wynika z komunikatu spółki. Jak podano, odbyło się to „w wymaganym terminie”.

Wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego spóła złożyła w lipcu, dwa tygodnie po uplasowaniu dwóch serii obligacji o łącznej wartości 13 mln zł. Najpewniej były to emisje rolujące starszy dług, od których Module Technologies zostało odcięte wraz z wejściem obowiązku dematerializacji obligacji, ich rejestracji w KDPW oraz skorzystania z usług agenta emisji. 

Zmiany w prawie bynajmniej nie były źródłem kłopotów spółki. Od dawna miała ona płynnościowe problemy, a jej zobowiązania znacznie przewyższały wartość posiadanego majątku.

Na koniec III kwartału 2019 r. Module Technologies miało 51,4 mln zł aktywów i niema dwa razy tyle zobowiązań (101 mln zł). Znaczna część długów spółki to obligacje uplasowane wśród indywidualnych inwestorów.  

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

 • Strzyżenie obligacji 2C Partners

  25 lutego 2020
  Nieruchomościowa spółka porozumiała się w sprawie umorzenia połowy obligacji, których termin spłaty minął w maju ubiegłego roku.
  czytaj więcej
 • Obligatariusze Unified Factory przyjęli układ

  21 lutego 2020
  Właściciele niewykupionych papierów serii C i D mają otrzymywać 56 proc. należności głównej w latach 2022-2029. Część obligacyjnych wierzytelności zostanie też skonwertowana na nowe akcje, a w grę wchodzi także zaspokojenie z przedmiotu zastawu.
  czytaj więcej
 • Cedrob oferuje 100 mln zł za składniki majątkowe Kani

  19 lutego 2020
  Producent mięsa drobiowego chce kupić składniki majątkowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania, które czekają na otwarcie postępowania upadłościowego.
  czytaj więcej
 • Według Brastera obligacje nie stały się wymagalne

  19 lutego 2020
  Zdaniem zarządu Brastera publikacja komunikatu z informacją, że spółka może nie mieć pieniędzy na okresową amortyzację obligacji i odsetki od nich nie stanowi jeszcze naruszenia warunków emisji. Spółka chce przełożyć termin płatności najbliższej płatności, ale nie myśli o przesunięciu terminu ostatecznego wykupu, przewidzianego na 29 listopada tego roku.
  czytaj więcej

Emisje