poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Module Technologies jeszcze walczy o restrukturyzację

msd | 04 lutego 2020
Spółka złożyła zażalenie na postanowienie sądu o umorzeniu wobec niej przyspieszonego postępowania układowego.

Decyzję o umorzeniu postępowania restrukturyzacyjnego wobec Module Technologies sąd wydał jeszcze 11 grudnia. Co do zasady, zażalenie na taką decyzję sądu powinno zostać wniesione w terminie dwóch tygodni.

Swoje zażalenie Module Technologies złożyło 3 lutego, wynika z komunikatu spółki. Jak podano, odbyło się to „w wymaganym terminie”.

Wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego spóła złożyła w lipcu, dwa tygodnie po uplasowaniu dwóch serii obligacji o łącznej wartości 13 mln zł. Najpewniej były to emisje rolujące starszy dług, od których Module Technologies zostało odcięte wraz z wejściem obowiązku dematerializacji obligacji, ich rejestracji w KDPW oraz skorzystania z usług agenta emisji. 

Zmiany w prawie bynajmniej nie były źródłem kłopotów spółki. Od dawna miała ona płynnościowe problemy, a jej zobowiązania znacznie przewyższały wartość posiadanego majątku.

Na koniec III kwartału 2019 r. Module Technologies miało 51,4 mln zł aktywów i niema dwa razy tyle zobowiązań (101 mln zł). Znaczna część długów spółki to obligacje uplasowane wśród indywidualnych inwestorów.  

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium