czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

Sąd podtrzymał decyzję ws. umorzenia restrukturyzacji Module Technologies

msd | 20 maja 2020
Katowicki sąd oddalił zażalenie spółki na postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego. Module Technologies liczy, że dostanie szansę na sanację.

Spółka tłumaczy, że nie są jej znane motywy rozstrzygnięcia sądu, ponieważ postanowienie o oddaleniu zażalenia nie zawiera uzasadnienia. Pomimo beznadziejnej sytuacji finansowej, Module Technologies nie daje jednak za wygraną. Po umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego chce spróbować jeszcze postępowania sanacyjnego.

„Prawomocne zakończenie przyspieszonego postępowania układowego otwiera drogę do rozpoznania wcześniej złożonego uproszczonego wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego, co do którego sąd nie mógł wydać orzeczenia w przedmiocie jego otwarcia ze względu na toczące się przyspieszone postępowania układowe” – podało Module Technologies.

W I kwartale spółka osiągnęła ledwie 94 tys. zł przychodów ze sprzedaży i ponad 1,6 mln zł straty netto. Na koniec marca miała 48,6 mln zł aktywów i ponad dwukrotnie więcej zobowiązań oraz rezerw, które podliczono w sumie na 102,9 mln zł. Ponad połowa z nich to niespłacone lub nieobsługiwane na bieżąco obligacje (55,6 mln zł), wynika z rejestru KDPW. 

Spółka wciąż nie opublikowała zaudytowanego sprawozdania za 2019 r.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium