wtorek, 19 marca 2019

Newsroom

Murapol dokończy realizację wezwań obligatariuszy 16 sierpnia

msd | 10 sierpnia 2018
W ostatni czwartek na skutek otrzymanych deweloper żądań wykupu deweloper spłacił obligacje warte łącznie 28,5 mln zł. Pozostałe 2 mln zł spółka zobowiązuje się spłacić tydzień później.

Otrzymane przez Murapol wezwania do wcześniejszego wykupu wyniosły w sumie 30,5 mln zł. W związku oczekiwaniem na świadectwa depozytowe od części inwestorów spółka zdecydowała o rozłożeniu spłaty wymagalnego długu na dwie transze. Pierwszą o wartości 28,5 mln zł zrealizowano 9 sierpnia. Płatność wartej 2 mln zł drugiej transzy wyznaczono właśnie na 16 sierpnia.

Przysługujące obligatariuszom uprawnienia żądań wcześniejszej spłaty papierów serii T, U, W i Z wynikały z faktu, że spółki zależne Murapolu dokonały przedterminowych wykupów swoich obligacji, które oryginalnie powinny wygasać w terminie późniejszym od niż długu dewelopera.

Pragniemy zaakcentować, że realizacja żądań przedterminowego wykupu części obligacji serii T, U, W i Z w żaden sposób nie wpłynie na działalność operacyjną emitenta. Zapewniamy, że grupa Murapol jest podmiotem o stabilnej kondycji finansowej, sprawnym operacyjnie i konsekwentnie umacniającym swoją pozycję lidera polskiego rynku mieszkaniowego – zapewniał Murapol w wydanym trzy dni temu oświadczeniu.

Po wypełnieniu żądań obligatariuszy łączna wartość obligacji T, U, W i Z zmaleje do 9,5 mln zł. W obrocie na Catalyst notowana jest też wygasająca 19 października warta 22,49 mln zł seria R, w przypadku której inwestorzy nie mieli możliwości zgłaszania żądań wcześniejszej spłaty. 

Zapadające za dwa miesiące papiery MUR1018 wyceniane są w piątek po południu na 98,99 proc. nominału. Cztery pozostałe serie z terminami spłaty od października 2019 r. do marca 2020 r. notowane są po 98,5-98,99 proc., co – zależnie od serii – oznacza od 6,3 do 7,4 proc. rentowności brutto. Jeszcze miesiąc temu notowania najdłuższych serii MUR0220 i MUR0320 ocierały się o 70 proc. nominału.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje