poniedziałek, 16 lipca 2018

Newsroom

Murapol pozyskał 5,34 mln zł

msd | 03 kwietnia 2018
W ramach kolejnej prywatnej oferty deweloper uplasował czteroletnie niezabezpieczone papiery dłużne serii JA, które nie trafią do giełdowego obrotu.

Wysokość oprocentowania długu nie została ujawniona. Murapol wskazał jedynie, że od uplasowanego długu zapłaci stałe odsetki.

To kolejna tego typu nieduża emisja dewelopera, której nie zamierza wprowadzić on do obrotu na Catalyst. Kilka dni wcześniej Murapol pozyskał 14,88 mln zł z dwóch prywatnych oferty 24- i 39-miesięcznych niezabezpieczonych obligacji. Wcześniej natomiast, także w marcu, uplasował dług na 2,33 mln zł. W lutym i styczniu także emitował dług, którego nie zamierza wprowadzić do obrotu na GPW.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji Murapolu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do marca 2020 r. Za wyjątkiem najkrótszej serii MUR0418 rynek wycenia je powyżej nominału.

Wygasające 29 kwietnia papiery warte są 30 mln zł.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

 • Podsumowanie tygodnia: Echa Getbacku

  13 lipca 2018
  Papiery dłużne Murapolu odrobiły część ostatnich spadków, ale to wciąż afera GetBacku determinuje słabe nastroje na rynku korporatów. Fundusze inwestujące w obligacje firm notują odpływy, więc nowych emisji jak na lekarstwo, a marże kredytowe rosną. Nie obejdzie się też bez kolejnych zmian w prawie, szczęśliwie tym razem konsultowanych z uczestnikami rynku.
  czytaj więcej
 • Wysokie obroty obligacjami korporacyjnymi w czerwcu

  11 lipca 2018
  Sesyjny handel papierami dłużnymi firm wzrósł w czerwcu o 48,5 proc. m/m i 47,4 proc. r/r do 169,8 mln zł. Ponad jedną trzecią handlu wygenerowano jednak na debiutujących obligacjach Orlenu.
  czytaj więcej
 • Abadon Real Estate uplasował nowe obligacje

  10 lipca 2018
  Kontrolowana przez Murapol spółka holdingowa, w której skupiony jest jego segment wykonawczy, wyemitowała trzyletnie papiery dłużne o wartości nominalnej 15 mln zł.
  czytaj więcej
 • Murapol komentuje decyzję EuroRatingu o obniżeniu oceny

  10 lipca 2018
  Deweloper zwraca uwagę, że decyzja o obniżeniu ratingu z BB do BB- podjęta została w oparciu o dane historyczne, które nie odzwierciedlają wprowadzanych ostatnio zmian, w tym dezinwestycji z akcji Skarbca i Polnordu. Murapol liczy na wzrost ratingu podczas kolejnych przeglądów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje