czwartek, 13 grudnia 2018

Newsroom

Murapol uplasował nowe obligacje

msd | 06 listopada 2017
Z niepublicznej oferty 40-miesięcznych niezabezpieczonych papierów serii BB deweloper pozyskał 5,3 mln zł. Obligacje nie trafią do obrotu na Catalyst.

Murapol nie ujawnia wysokości kuponu, za wyjątkiem tego, że jest ona zmienna, oparta o WIBOR 3M. Ostatnim razem, w marcu tego roku, marżę dla trzyletnich zmiennokuponowych papierów ustalono na 4,65 pkt proc. z możliwością obniżenia jej do 4,05 pkt proc., jeśli spółka będzie publikować sprawozdania finansowe pro-forma będące podobne do raportów innych deweloperów (Murapol, jako jednostka inwestycyjna, różni się księgowością od innych przedstawicieli branży).

Nowe obligacje Murapolu nie trafią do obrotu na Catalyst, podobnie jak i ostatnia emisja papierów serii BA z czerwca tego roku. Wówczas spółka pozyskała 28,17 mln zł z niepublicznej oferty trzyletnich obligacji oprocentowanych na stałe 6 proc. rocznie.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji Murapolu z terminami spłaty od kwietnia 2018 r. do marca 2020 r. Rynek wycenia wszystkie serie powyżej nominału, natomiast w przypadku papierów wygasających począwszy od października 2019 r. pod uwagę brać należy w kolejnych okresach możliwość obniżenia marży, do czego spółka jest uprawniona po publikacji sprawozdania finansowego pro-forma (opublikowała je).

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje