czwartek, 13 sierpnia 2020

Newsroom

Onico wykupiło obligacje

msd | 18 listopada 2019
Od czerwca do listopada będąca w dużych kłopotach spółka całkowicie spłaciła warte 8,2 mln zł papiery dłużne serii P, które uplasowała we wrześniu 2018 r.

Każdy z siedmiu częściowych wykupów, przeprowadzonych między 21 czerwca a 5 listopada, został zrealizowany z inicjatywy obligatariuszy, wynika z komunikatu Onico. Największą płatność, sięgającą blisko połowy całej emisji, spółka miała zrealizować jeszcze na początku sierpnia.

Warte 8,185 mln zł zostały uplasowane we wrześniu 2018 r. Objęło je wówczas 21 inwestorów.

Problemy finansowe Onico ujrzały światło dzienne podczas tegorocznych wakacji. Wierzyciele szybko ustawili się w kolejce, co w przypadku banków oznaczało między innymi przejęcie zabezpieczeń kredytów. W spółce ruszyła kadrowa karuzela, a przez moment wydawało się nawet, że Onico ma dwie rady nadzorcze. Ostatecznie niejasności te naprostowano, a teraz spółka czeka na otwarcie postępowania sanacyjnego.

Onico ma na koncie jeszcze jedną serię wymagalnych obligacji. To uplasowana w styczniu tego roku seria R o nominale 12 mln zł, którą w całości objął jeden inwestor. Żądanie ich przedterminowego wykupu złożył jeszcze w lipcu.

Więcej wiadomości o ONICO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje