czwartek, 13 sierpnia 2020

Newsroom

Prezes Onico zregygnował ze stanowiska

ems | 08 sierpnia 2019
Zerwanie rozmów z inwestorem branżowym i brak kontroli i wpływu na działalność operacyjną stoją za decyzją Marka Marchlińskiego o rezygnacji z funkcji prezesa spółki.

W lipcu wyszły na jaw problemy spółki, której banki odmówiły dalszego finansowania i zażądały spłaty kredytów, a obligatariusze przedstawicieli do wykupu papiery warte 16 mln zł. Wierzyciele złożyli w sądzie wnioski o rozpoczęcie procedury sanacyjnej, zaś sama spółka wniosła o ogłoszenie upadłości.

Onico to notowana na New Connect spółka, która zajmuje się obrotem paliwami. Jej ostatnie obligacje nie trafiły do obrotu na Catalyst, ale spółka była obecna na Catalyst od 2009 r., gdy rynek debiutował.

Więcej wiadomości o ONICO S.A.

 • Onico wykupiło obligacje

  18 listopada 2019
  Od czerwca do listopada będąca w dużych kłopotach spółka całkowicie spłaciła warte 8,2 mln zł papiery dłużne serii P, które uplasowała we wrześniu 2018 r.
  czytaj więcej
 • Onico wnioskuje o sanację

  11 września 2019
  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka złożyła własny wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Chce, żeby sąd rozpoznał go przed wnioskiem o ogłoszenie upadłości.
  czytaj więcej
 • Onico złoży własny wniosek o sanację

  28 sierpnia 2019
  Spółka przygotuje i złoży do sądu własny wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak podała, widzi bowiem „możliwość uniknięcia likwidacji”.
  czytaj więcej
 • Onico wnioskuje o ogłoszenie upadłości

  02 sierpnia 2019
  Rozpoznanie złożonego przez spółkę wniosku o ogłoszenie upadłości może zostać wstrzymane do czasu rozpatrzenia przez sąd wniosków o otwarcie postępowania sanacyjnego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje