czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

PCC Exol chce wypłacić 15,5 mln zł dywidendy

msd | 16 kwietnia 2018
Formalnie przedstawiona kwota na razie jest propozycją zarządu, do zatwierdzenia jeszcze przez radę nadzorczą oraz akcjonariuszy. W praktyce nie należy oczekiwać, żeby na którymkolwiek z etapów doszło do zmian.

Struktura akcjonariatu, w którym PCC SE posiada 85,9 proc. udziałów w kapitale i 91,9 proc. głosów na WZA, pozwala sądzić, że proponowana kwota będzie ostateczną. Wypłata powinna nastąpić 10 maja.

PCC Exol wciąż nie odbudował jeszcze kapitałów własnych po zeszłorocznej wypłacie dywidendy, ale na koniec 2017 r. mógł się też pochwalić niższym zadłużeniem finansowym niż rok wcześniej. Pod względem zlewarowania wyjściowa sytuacja do wypłaty z zysku była więc porównywalna. Znacznie lepsza była natomiast pod względem gotówkowym (39 mln zł środków pieniężnych na koniec grudnia i 0,35x płynności natychmiastowej). Tak czy inaczej, sama dywidenda będzie niższa, ponieważ niższy był też zysk netto spółki (jednostkowo spadł z 24,6 do 18,1 mln zł). Rok wcześniej PCC Exol wypłacił 22,4 mln zł dywidendy.

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji PCC Exol, wszystkie oprocentowane na stałe 5,5 proc. Serie wygasające w czerwcu i wrześniu 2020 r. wyceniane są z 5 proc. rentowności brutto, natomiast emisja zapadająca w maju 2022 r. wyceniana jest z 5,3 proc. rentowności brutto.

We wtorek rusza publiczna emisja obligacji Rokity, siostrzanej spółki z grupy PCC SE. Oferuje ona stałe 5 proc. rocznie za siedmioletnie papiery.

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje