poniedziałek, 15 kwietnia 2024

Newsroom

PCC Exol złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu

msd | 13 kwietnia 2022
Podobnie jak w czterech poprzednich przypadkach, dokument prawdopodobnie dotyczy publicznych emisji obligacji.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu miał trafić do KNF jeszcze pod koniec marca. I tylko dlatego nadzorca o nim poinformował, bo zgodnie z nową polityką podobne wnioski trafiające do niego od 1 kwietnia będą ujawniane dopiero po zatwierdzeniu prospektu.

Mimo wielokrotnych prób kontaktu w ostatnich dniach, PCC Exol nie odpowiedział na nasze pytania o złożony w KNF prospekt emisyjny.

W ostatnich latach chemiczna spółka uprawniona była do publicznego oferowania obligacji na podstawie czterech kolejnych prospektów emisyjnych (jednego z nich w ogóle nie wykorzystano). Ostatni z nich wygasł w lipcu ubiegłego roku.

Na Catalyst notowane są trzy serie stałokuponowego długu Exolu, z czego jedna z nich (25 mln zł) wygasać będzie już za miesiąc, 15 maja. Dłuższe serie PCX1124 i PCX0925 wyceniano w ostatnich transakcjach kolejno z 8,1 i 8,3 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o PCC Exol S.A.

 • PCC Exol mocniej zlewarowany

  21 marca 2024
  Wobec słabszych wyników, dług netto młodszego brata Rokity na nowo stanowił ponad dwukrotność rocznego zysku EBITDA. Mimo tego, PCC Exol w najbliższym czasie może być zainteresowany przeprowadzeniem emisji obligacji.
  czytaj więcej
 • Pierwsze jaskółki poprawy w PCC Exol

  15 listopada 2023
  W III kwartale wynik EBITDA chemicznej grupy spadł o 45 proc. r/r do 23,7 mln zł, który okazał się jednak być zauważalnie wyższy niż w poprzednim kwartale. To na razie za mało, by zamortyzować ponowny wzrost zadłużenia.
  czytaj więcej
 • PCC Exol i PCC Rokita zmuszone mocno zwiększyć budżet kluczowej inwestycji

  20 września 2023
  Chemiczne spółki szacują, że wartość nakładów na ich wspólną inwestycję w Brzegu Dolnym sięgnie około 551 mln zł wobec pierwotnie zakładanych 351 mln zł.
  czytaj więcej
 • EBITDA grupy PCC Exol spadła o 69 proc. r/r

  23 sierpnia 2023
  Kilkudziesięcioprocentowe spadki wyników młodszej z giełdowych spółek grupy PCC naturalnie osłabiły jej sytuację bilansową. Mimo wszystko, wskaźniki płynności i zadłużenia utrzymały się na poziomach, które obligatariusze Exolu jeszcze niedawno uznaliby za atrakcyjne.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst