niedziela, 21 lipca 2019

Newsroom

PCC Rokita zapowiada publiczną ofertę obligacji

msd | 08 kwietnia 2019
Chemiczna spółka zaproponuje inwestorom siedmioletnie niezabezpieczone obligacje ze stałym 5-proc. kuponem w skali roku.

Publiczna oferta Rokity warta będzie do 22 mln zł. To pierwsza emisja spółki w ramach VI programu emisji o wartości 300 mln zł, dla którego prospekt wygasa 25 czerwca tego roku.

Termin przyjmowania zapisów na obligacje serii FA na razie nie został ujawniony. Wzorem poprzednich ofert, od informacji o planowanej emisji do uruchomienia subskrypcji zapewne minie kilka dni.

Spółka na razie nie informuje, czy obligatariusze wygasającej 17 kwietnia serii BA (PCR0419) liczyć mogą na preferencje przy obejmowaniu nowego długu. Z podobnych rozwiązań Rokita korzystał już w przeszłości.

Dla chemicznej spółki będzie to powrót na publiczny rynek obligacji po roku nieobecności. Wtedy także oferowano siedmioletnie papiery z 5-proc. kuponem.

Na Catalyst notowanych jest 13 serii obligacji Rokity z terminami spłaty do kwietnia 2025 r. Najdłuższe serie, zapadające w latach 2023-2025, notowane są w większości przy 4,6-4,8 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o PCC Rokita S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje