sobota, 19 września 2020

Newsroom

Pekao objął obligacje PFR za 6 mld zł - uzupełniona

ems | 28 kwietnia 2020
Bank Pekao jest dealerem programu emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju, który w poniedziałek uplasował pierwszą emisję wartą 16,3 mld zł.

Informacja uzupełniona o pełną listę dealerów emisji w ostatnim akapicie.

W ubiegłym tygodniu natomiast Pekao ulokował 3 mld zł w obligacjach Banku Gospodarstwa Krajowego, które – podobnie jak papiery PFR – objęte zostały gwarancjami skarbu państwa. Tym samym Bank Pekao w dwóch nowych emisjach ulokował 4,5 proc. swoich aktywów.

W przypadku papierów BGK bank Pekao w komunikacie prasowym zadeklarował, że zamierza je zaoferować swoim klientom na rynku wtórnym, a wycena z Catalyst może być uznana za wartość referencyjną w tego rodzaju transakcjach.

Zarówno czteroletnie obligacje PFR (1,375 proc.) jak i siedmioletnie BGK (1,875 proc.) oprocentowane są powyżej analogicznie „długich” papierów skarbowych. Premia wynika jednak ze zwolnienia obligacji skarbowych z podatku bankowego – obligacje PFR i BGK nie mają preferencji podatkowych. Ponadto przypisana im premia wynika z niższej płynności.

Bank Pekao jest dealerem programu emisji PRF, a Alior, Millennium, BNP Paribas, mBank i Santander byli dealerami emisji.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje