niedziela, 24 stycznia 2021

Newsroom

PFR przeznaczy do 5 mld zł na skup obligacji korporacyjnych

ems | 15 kwietnia 2020
- Na razie chcemy kupić obligacje o ratingu inwestycyjnym – zapowiedział Paweł Borys, prezes PFR w wywiadzie dla PAP.

- Celem nadrzędnym jest dostarczenie płynności klientom funduszy inwestycyjnych, a nie uwolnienie funduszy od ryzyka inwestycyjnego związanego z emitentami o wątpliwej kondycji finansowej – powiedział Paweł Borys, który dodał, że jest świadomy, iż niewiele papierów korporacyjnych posiada rating inwestycyjny.

Z perspektywy inwestorów indywidualnych kryterium to spełniają obligacje PKN Orlen oferowane w ramach publicznych emisji sprzed dwóch lat. Ponadto ratingami inwestycyjnymi (tj. od BBB- i wyżej) w przypadku emitentów obecnych na Catalyst dysponują obligacje największych banków oraz firm energetycznych i Dino Polska (w przypadku uznania przez PFR oceny krajowej agencji EuroRating).

Więcej wiadomości o Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł ratingi długu trzech banków hipotecznych

  09 grudnia 2020
  Agencja Moody’s podniosła ocenę listów zastawnych ING Banku Hipotecznego i PKO Banku Hipotecznego do Aa1, a mBanku Hipotecznego do Aa2.
  czytaj więcej

Emisje