sobota, 31 października 2020

Newsroom

PFR przeznaczy do 5 mld zł na skup obligacji korporacyjnych

ems | 15 kwietnia 2020
- Na razie chcemy kupić obligacje o ratingu inwestycyjnym – zapowiedział Paweł Borys, prezes PFR w wywiadzie dla PAP.

- Celem nadrzędnym jest dostarczenie płynności klientom funduszy inwestycyjnych, a nie uwolnienie funduszy od ryzyka inwestycyjnego związanego z emitentami o wątpliwej kondycji finansowej – powiedział Paweł Borys, który dodał, że jest świadomy, iż niewiele papierów korporacyjnych posiada rating inwestycyjny.

Z perspektywy inwestorów indywidualnych kryterium to spełniają obligacje PKN Orlen oferowane w ramach publicznych emisji sprzed dwóch lat. Ponadto ratingami inwestycyjnymi (tj. od BBB- i wyżej) w przypadku emitentów obecnych na Catalyst dysponują obligacje największych banków oraz firm energetycznych i Dino Polska (w przypadku uznania przez PFR oceny krajowej agencji EuroRating).

Więcej wiadomości o Polski Fundusz Rozwoju S.A.

 • NBP skupił obligacje za 5,1 mld zł

  08 lipca 2020
  Po środowym przetargu łączna wartość prowadzonego przez Narodowy Bank Polski programu skupu papierów dłużnych przekroczyła już 100 mld zł, z czego blisko połowa to koronaobligacje PFR i BGK.
  czytaj więcej
 • Pojazdy Szynowe Finanse uplasowały kolejne obligacje

  06 lipca 2020
  Powiązana z bydgoską Pesą spółka ponownie wyemitowała 10,5-letnie papiery dłużne o wartości 100 mln zł, dowiadujemy się z rejestru KDPW.
  czytaj więcej
 • PFR debiutuje na Catalyst

  28 maja 2020
  Do giełdowego obrotu trafiły covidowe obligacje Polskiego Funduszu Rozwoju o łącznej wartości 50 mld zł. Kolejne 50 mld zł ma zostać uplasowane na przestrzeni dwóch miesięcy. Decyzja w sprawie detalicznych papierów PFR wciąż nie zapadła.
  czytaj więcej
 • Kolejna emisja PFR w piątek

  19 maja 2020
  W najbliższy piątek Polski Fundusz Rozwoju przeprowadzi trzecią emisję covidowych obligacji, wynika z informacji podanych przez PAP.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje