piątek, 07 sierpnia 2020

Newsroom

Pojazdy Szynowe Finanse uplasowały kolejne obligacje

msd | 06 lipca 2020
Powiązana z bydgoską Pesą spółka ponownie wyemitowała 10,5-letnie papiery dłużne o wartości 100 mln zł, dowiadujemy się z rejestru KDPW.

Podobnie jak w poprzednich emisjach, termin wykupu długu ustalono na 31 grudnia 2030 r., zaś odsetki od niego na stałe 7,7 proc. w skali roku.

Pojazdy Szynowe Finanse to spółka kojarzona z bydgoską Pesą, a kontrolowana przez fundusz PFR Inwestycje FIZ. Przez ostatnie trzy miesiące uplasowała pięć serii obligacji o łącznej wartości 450mln zł.

Dotychczasowe emisje PSzF obejmowały podmioty powiązane z Polskim Funduszem Rozwoju, wynika z wypowiedzi Pawła Borysa, szefa PFR, cytowanego przez poniedziałkowy Puls Biznesu.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Polski Fundusz Rozwoju S.A.

 • NBP skupił obligacje za 5,1 mld zł

  08 lipca 2020
  Po środowym przetargu łączna wartość prowadzonego przez Narodowy Bank Polski programu skupu papierów dłużnych przekroczyła już 100 mld zł, z czego blisko połowa to koronaobligacje PFR i BGK.
  czytaj więcej
 • PFR debiutuje na Catalyst

  28 maja 2020
  Do giełdowego obrotu trafiły covidowe obligacje Polskiego Funduszu Rozwoju o łącznej wartości 50 mld zł. Kolejne 50 mld zł ma zostać uplasowane na przestrzeni dwóch miesięcy. Decyzja w sprawie detalicznych papierów PFR wciąż nie zapadła.
  czytaj więcej
 • Kolejna emisja PFR w piątek

  19 maja 2020
  W najbliższy piątek Polski Fundusz Rozwoju przeprowadzi trzecią emisję covidowych obligacji, wynika z informacji podanych przez PAP.
  czytaj więcej
 • PFR uplasował obligacje za 18,5 mld zł

  08 maja 2020
  Za pięcioletnie papiery Polski Fundusz Rozwoju zapłaci 1,625 proc. rocznie. Emisję uplasowano z dyskontem (po 99,587 proc.).
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje