czwartek, 24 sierpnia 2017

Newsroom

Polnord wyemituje kolejną serię obligacji

msd | 18 maja 2017
Wartość prywatnej oferty trzyletnich niezabezpieczonych papierów dłużnych serii NS9 ustalono na 5,2 mln zł.

Spółka nie informuje o wysokości kuponu, poza tym, że będzie on ustalany w oparciu o stopę WIBOR 3M. Wskazano natomiast na prawo emitenta do przedterminowego wykupu długu, za co obligatariuszom należałaby się dodatkowa premia. Jej wysokość zależeć będzie o terminu realizacji opcji call (od 1 do 0,2 proc. nominału).

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków finansowych na realizację inwestycji oraz częściowe refinansowanie zadłużenia spółki – podano w komunikacie.

Docelowo papiery serii NS9 mają trafić do obrotu na Catalyst, gdzie znajdują się obecnie cztery emisje Polnordu, wszystkie wygasające w 2018 r. Rynek wycenia je z 4,5-5,2 proc. rentowności brutto, za wyjątkiem serii PND0718, którą jeszcze nie handlowano.

Więcej wiadomości o Polnord S.A.

 • Deweloperzy z Catalyst nie widzą dekoniunktury na horyzoncie

  07 lipca 2017
  W I półroczu notowane na obligacyjnej giełdzie spółki deweloperskie zakontraktowały 12,6 tys. lokali wobec 10,2 tys. przed rokiem. Wielu firmom robi się zbyt ciasno na macierzystych rynkach, więc szukają możliwości rozszerzenia biznesu o kolejne miasta.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (30.06)

  03 lipca 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji na 30 czerwca 2017 r. wyniosła 3,24 pkt. proc., wobec 3,26 pkt. proc. na koniec poprzedniego tygodnia. Jest to piąty kolejny spadek wartości Indeksu, czyli ceny obligacji na Catalyst notują ko-lejny wzrostowy tydzień.
  czytaj więcej
 • Polnord wypuścił niewielką emisję obligacji

  23 maja 2017
  Warte 5,2 mln zł papiery dłużne serii NS9 zostały uplasowane w całości. Są to trzyletnie niezabezpieczone papiery z opcją wcześniejszej spłaty.
  czytaj więcej
 • Polnord miał stratę w I kw.

  17 maja 2017
  Po słabej końcówce 2016 r. kolejny rok deweloperska grupa także rozpoczęła na minusie. W wyniku przekazania niewielu lokali, skonsolidowana strata netto Polnordu wyniosła 5,5 mln zł w I kwartale. Dwa kolejne kwartały dają szansę na poprawę.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje