wtorek, 02 czerwca 2020

Newsroom

Potencjalny inwestor Idea Banku zrezygnował

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 29 października 2019
Po przeprowadzeniu badania due diligence fundusz private equity zdecydował, że nie kupi akcji znajdującego się w ogromnych kłopotach Idea Banku.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Getin Noble Bank S.A., Idea Bank S.A.

 • Współczynniki kapitałowe GNB znowu w dół

  22 maja 2020
  Luka kapitałowa dla podstawowego kapitału banku spadła jednak do 200 mln zł, a dla wymogu połączonego kapitału do 1,2 mld zł. Zarząd banku ma cichą nadzieję na skokowe zmniejszenie luki mimo ciężkiego okresu.
  czytaj więcej
 • Grupa Idea Banku niemal wyzerowała kapitał Tier 1

  21 maja 2020
  Skonsolidowany współczynnik Tier 1 Idea Banku to krytycznie niskie 0,06 proc. na koniec marca. Taka dziura kapitałowa w sposób oczywisty na wielką próbę wystawia cierpliwość KNF i BFG. Bank liczy na dokapitalizowanie, o ile będzie mógł kontynuować autosanację. Otoczenie gospodarcze jednak nie pomoże, podobnie jak narastające pozwy w sprawie obligacji GetBacku.
  czytaj więcej
 • Obniżka stóp zmniejszy wynik odsetkowy GNB o 90-130 mln zł w tym roku

  20 kwietnia 2020
  Getin Noble Bank spodziewa się też, że skutkiem pandemii koronawirusa będzie pogorszenie jakości aktywów oraz wzrost kosztów ryzyka. Bank zakłada też spadek aktywności klientów.
  czytaj więcej
 • Fitch obniżył rating GNB do CCC+

  15 kwietnia 2020
  Agencja Fitch Ratings obniżyła długookresową ocenę Getin Noble Banku z B- do CCC+. Nowy rating jest już zbyt niski, aby agencja zechciała określić jego perspektywę.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje