niedziela, 26 września 2021

Newsroom

PragmaGO zapowiada kolejną publiczną ofertę obligacji

msd | 10 września 2021
Pomimo wycofania akcji faktoringowej spółki z giełdowego obrotu, zdecydowała się ona na obniżenie marży od czteroletniego długu z 3,9 do 3,8 pkt proc. ponad WIBOR 3M.

Z drugiej prospektowej oferty publicznej PragmaGO chce zebrać do 17 mln zł, ponownie proponując czteroletni dług zabezpieczony przede wszystkim zastawem na zbiorze wierzytelności. Tym razem papiery oprocentowane będą na WIBOR 3M plus 3,8 pkt proc. marży, której wysokość obniżono o 0,1 pkt proc. w stosunku do kwietniowo-majowej oferty.

Spółka na razie nie ujawnia terminu rozpoczęcia przyjmowania zapisów na nowy dług. Przez analogię do poprzedniej oferty, można zakładać, że subskrypcja ruszy w okolicach połowy przyszłego tygodnia.

Z poprzedniej publicznej emisji PragmaGO pozyskała 16 mln zł przy 45,7 mln zł popytu zgłoszonego przez 342 inwestorów. I zapewne to zdecydowało o symbolicznym obniżeniu marży w kolejnej emisji, a nie czwartkowe wycofanie akcji spółki z giełdowego obrotu (już przy poprzedniej ofercie jasne było, że spółka szykowana jest do delistingu).

Cały program publicznych emisji obligacji daje Pragmie możliwość pozyskania do 100 mln zł w terminie do połowy stycznia 2022 r.

Na Catalyst znajduje się pięć starszych serii długu faktoringowej spółki z terminami wykupu w latach 2022-2025. Stałokuponowe papiery PRF0624 oraz PRF1124 sprzedający kwotują kolejno przy 4,48 i 4,82 proc. rentowności brutto. Natomiast pochodzące z niedawnej oferty publicznej zmiennokuponowe obligacje PRF0525 wyceniane są po stronie sprzedaży z 3,94 proc. rentowności.

Więcej wiadomości o PragmaGO S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje