czwartek, 20 stycznia 2022

Newsroom

Prefa Group przesunęła termin wykupu obligacji

msd | 02 listopada 2021
Notowana na NewConnect spółka nabyła własne obligacje serii A za 778 tys. zł, a wykup pozostałych 950 tys. zł przesunęła o 12 miesięcy.

Obligacje serii A to pierwsza z emisji Prefy Group, którą spółka uplasowała po zmianie strategii i zajęciu się działalnością budowlano-deweloperską. Pierwotnie 12-miesięczne papiery wygasać miały 10 listopada tego roku, ale spółka otrzymała zgodę obligatariuszy na przesunięcie terminu wykupu o kolejny rok. Dotyczy to jednak obligacji za 950 tys. zł, bo pozostałe 778 tys. zł Prefa nabyła w celu umorzenia.

Spółka nie informuje o sposobie opłacenia skupionych papierów. 

Lada dzień końca dobiega publiczna oferta dwuletnich obligacji Prefy, w których inwestorom proponowane jest stałe 7,5 proc. odsetek w skali roku.

Od momentu zajęcia się działalnością budowlano-deweloperską Prefa Group uplasowała sześć serii obligacji pozyskując z nich łącznie 22,3 mln zł. Żadne z tych obligacji nie trafiły na Catalyst. 

We wrześniu Prefa Group ogłosiła też zamiar przeprowadzenia wartej do 12 mln zł emisji obligacji przez jej spółkę zależną, Prefa Construction. 

Więcej wiadomości o Prefa Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje