czwartek, 20 stycznia 2022

Newsroom

Prefa Group zamknęła publiczną emisję obligacji

msd | 09 listopada 2021
Budowlano-deweloperska spółka zebrała 4 mln zł z publicznej oferty dwuletniego długu. Równocześnie dwuipółkrotnie zwiększyła też wartość programu emisji obligacji.

Warte 4 mln zł papiery Prefy Group objęło 38 inwestorów. Przez najbliższe dwa lata spółka zobowiązana będzie płacić im stałe 7,5 proc. odsetek w skali roku. Podobnie jak poprzednie emisje, obligacje nie trafią do obrotu na Catalyst.

Jeszcze podczas przyjmowania zapisów na obligacje spółka nabyła w celu umorzenia 778 tys. zł starszych papierów z terminem wykupu ustalonym na 10 listopada tego roku, a spłatę pozostałych 950 tys. zł przesunęła o 12 miesięcy.

W osobnym komunikacie Prefa Group poinformowała o zwiększeniu aktualnego programu emisji obligacji z 20 do 50 mln zł. W jego ramach zamierza plasować papiery z okresem spłaty od 12 do 36 i „rynkowym” oprocentowaniu. 

„Celem programu jest dywersyfikacja źródeł finansowania, optymalizacja kosztów oraz rozwój działalności operacyjnej grupy kapitałowej” – podała spółka.

Prefa Group to notowana na NewConnect spółka, która działalnością budowlano-deweloperską zajmuje się dopiero od ubiegłego roku. Od tego czasu wyemitowała ona siedem serii relatywnie krótkiego długu (12-24 mies.) o łącznej wartości przekraczającej 26 mln zł. 

Więcej wiadomości o Prefa Group S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje