niedziela, 01 sierpnia 2021

Newsroom

Prezes PKO BP zrezygnował po 12 latach

msd | 11 maja 2021
Po prawie 12 latach kierowania największym polskim bankiem Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu, nie wskazując jej przyczyn.

Rezygnacja Zbigniewa Jagiełły z funkcji prezesa i członka zarządu PKO BP wejdzie w życie z momentem zamknięcia zwołanego na 7 czerwca walnego zgromadzenia. 

„Złożenie rezygnacji ze skutkiem na datę przyszłą ma, zgodnie z dobrymi praktykami, zapewnić ciągłość podejmowania decyzji i umożliwić radzie nadzorczej banku dokonanie wyboru kandydata na stanowisko prezesa zarządu banku” – podano w komunikacie.

Zbigniew Jagiełło pełnił funkcję prezesa PKO BP od 2009 r. 

Ostatnimi czasy PKO BP, jako pierwszy bank w sektorze, zaangażował się w przystąpienie do propozycji przewodniczącego KNF w sprawie ugód z frankowiczami. W tym celu kwietniowe walne zgromadzenie PKO BP wyraziło zgodę na utworzenie wartego 6,7 mld zł funduszu, do którego wydzielone zostanie część kapitału zapasowego banku. Wskutek decyzji NWZ bank zaraportował 2,6 mld zł skonsolidowanej straty za 2020 r. 

We wtorek po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji Zbigniewa Jagiełły akcje PKO BP taniały nawet o ponad 8 proc. 

Na Catalyst notowane są trzy serie obligacji PKO BP – dwie podporządkowane w złotych i jedna senioralna w euro. Do południa ich notowania nie reagowały na ustąpienie prezesa.

Więcej wiadomości o PKO Bank Polski S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje