wtorek, 14 lipca 2020

Newsroom

Prezes Property Lease Fund zatrzymany - aktualizacja

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 18 marca 2019
Policja zatrzymała Marcina P., prezesa Property Lease Fund – podał portal Money.pl. Obecnie trwają czynności procesowe, a prokuratura zapowiada ujawnienia szczegółów we wtorek.

Treść zaktualziowana ze względu na zmiany w źródłowym artykule, z którego usunięto część informacji.

Zdaniem portalu Money.pl, Marcin P. jest podejrzany o niekorzystne rozporządzenie mieniem znacznej wartości, polegające na zatajeniu rzeczywistej sytuacji finansowej spółki. Prezesowi PLF grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

- Na dzisiaj potwierdzamy zatrzymanie prezesa spółki Marcina P. Trwają czynności procesowe. Jutro ewentualnie dalsze informacje – poinformowała Obligacje.pl prok. Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Property Lease Fund to spółka, która miała zajmować się leasingiem nieruchomości. W maju 2016 r., tuż przed wykupem obligacji, złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. W listopadzie 2016 r. przyjęto układ, w którym spółka proponowała 28-proc. redukcję obligacyjnych wierzytelności i ratalną spłatę do… 2046 r. Ostatecznie sąd odmówił jednak zatwierdzenia układu, uznając jego warunki za „rażąco niekorzystne”. Później spółka próbowała odwołania, sanacji i wreszcie upadłości. Wniosek w ostatniej ze spraw, jak informowano w lutym tego roku, ma zostać ponownie rozpatrzony.

PLF ma na koncie cztery niespłacone serie obligacji, łącznie na 12,2 mln zł. Trzy z nich, warte w sumie 9,2 mln zł, obecnie spłacane są z zastawu na wierzytelnościach leasingowych, które zostały przejęte od spółki przez administratora zabezpieczenia. Dotychczas obligatariuszom wypłacono 2,42 mln zł, czyli około 26,3 proc. nominału długu, którego termin spłaty minął jeszcze w 2016 r.

O złożeniu do prokuratury przez jednego z obligatariuszy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Marcina P. informowaliśmy jeszcze w lipcu 2016 r.

Więcej wiadomości o Property Lease Fund S.A.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje