środa, 22 maja 2019

Newsroom

Publiczne emisje obligacji Ghelamco Invest od czwartku

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 05 marca 2019
Deweloper zamierza pozyskać 60 mln zł w ramach dwóch prospektowych ofert publicznych, które ruszają 7 marca i potrwają najpóźniej do 21 marca.

Warunki emisji na razie nie zostały upublicznione. Poinformujemy o nich, gdy spółka ujawni tę informację.

Na razie wiadomo natomiast, że oferty będą dwie – Ghelamco chce wyemitować obligacje serii PPM do 35 mln zł oraz serii PPN do 25 mln zł. Obie emisje zostaną przeprowadzone w ramach VI publicznego programu emisji obligacji o wartości do 400 mln zł, dla którego KNF zatwierdziła prospekt 9 sierpnia ubiegłego roku.

Oferty obligacji Ghelamco ruszają 7 marca i potrwają najpóźniej do 21 marca. Okres składania zapisów będzie mógł jednak ulec skróceniu, gdyby popyt wyczerpał ofertę przed czasem. Cena emisyjna obligacji zależeć ma zaś od dnia złożenia zapisu.

Dwa tygodnie temu Ghelamco pozyskało 138,2 mln zł z emisji obligacji skierowanej do inwestorów instytucjonalnych. Nowy dług ma trzyletni okres spłaty i jest oprocentowany na WIBOR 6M plus 4,5 pkt proc. marży. Papiery emitowano jednak z dyskontem (nominał emisji to 140 mln zł), przez co efektywna marża to bliżej 4,9 pkt proc.

Wraz z uplasowaniem emisji dla instytucji Ghelamco nabyło w celu umorzenia dług o wartości 6,37 mln zł ze starszych emisji, które zapadają jeszcze w tym roku. Uwzględniając zrealizowane skupy, w maju i czerwcu tego roku spółka musi wykupić cztery serie obligacji wartych łącznie 127,6 mln zł. W listopadzie czeka ją też wykup papierów na 47,9 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest 18 serii obligacji Ghelamco z terminami spłaty do marca 2022 r. Z jednym tylko wyjątkiem dług dewelopera notowany jest powyżej nominału. W przypadku najdłuższej serii – wygasającej za trzy lata GHE0322 – rentowność wynosi 5,91 proc. brutto.

Więcej wiadomości o Ghelamco Invest Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje