piątek, 27 stycznia 2023

Newsroom

Rada nadzorcza CCC odwołała CFO

msd | 18 stycznia 2023
Rada nadzorcza CCC odwołała Kryspina Derejczyka z zarządu, gdzie przez ostatnie półtora roku odpowiadał za finanse obuwniczej grupy.

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej, Kryspin Derejczyk został odwołany z funkcji prezesa, a jednocześnie i z zarządu spółki. Jego obowiązki z obszaru finansowo-księgowego zostaną przekazane Łukaszowi Stelmachowi, dyrektorowi ds. nadzoru finansowego spółek zależnych CCC. Z ramienia zarządu nadzór nad sprawami finansowo-księgowymi obejmie zaś prezes Marcin Czyczerski.

Kryspin Derejczyk dołączył do CCC w lutym 2021 r., a w lipcu 2021 r. został powołany na wiceprezesa odpowiedzialnego za finanse obuwniczej grupy.

Samo CCC od dłuższego już czasu przechodzi wewnętrzną restrukturyzację, w ramach której próbuje uporządkować swoją sytuację finansową. Po udanych negocjacjach z wierzycielami w latach 2020-2021 spółka ponownie musi prowadzić rozmowy w sprawie refinansowania zadłużenia, a nie dawno uzyskała też zgodę banków i obligatariuszy na poluzowanie kowenantów.

W październiku CCC przedłużyło o dwa lata finansowanie do 250 mln zł, a w grudniu spółka i jej podmioty zależne porozumiały się z instytucjami w sprawie refinansowania kolejnej części zadłużenia. Docelowo grupa CCC zobowiązała się obniżyć dług o co najmniej 320 mln zł, z czego część może trafić także na spłatę wartych 210 mln zł obligacji CCC0626, ponieważ do warunków emisji wprowadzono tzw. klauzulę pari passu.

W delewarowaniu CCC pomóc ma między innymi warta około 500 mln zł emisja akcji, którą w listopadzie uchwaliło NWZ spółki.

Od listopada obligacje CCC0626 systematycznie wyceniane są w okolicach 80 proc. wartości nominalnej. 

Więcej wiadomości o CCC S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst