czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Ronson bardziej zlewarowany, ale chce poprzestać na obecnym poziomie

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 04 sierpnia 2017
Wprawdzie grupa zredukowała w I półroczu wartość zobowiązań finansowych, ale na skutek niższych kapitałów własnych oraz zmniejszenia salda gotówki najważniejszy dla deweloperów wskaźnik zadłużenia wzrósł do najwyższego od kilku poziomu. Nie powinien już dalej rosnąć – zapewniają przedstawiciele spółki.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Ronson Europe N.V.

 • Deweloperzy z Catalyst nie widzą dekoniunktury na horyzoncie

  07 lipca 2017
  W I półroczu notowane na obligacyjnej giełdzie spółki deweloperskie zakontraktowały 12,6 tys. lokali wobec 10,2 tys. przed rokiem. Wielu firmom robi się zbyt ciasno na macierzystych rynkach, więc szukają możliwości rozszerzenia biznesu o kolejne miasta.
  czytaj więcej
 • Ronson zamknął emisję refinansującą

  25 maja 2017
  Z prywatnej oferty obligacji serii R deweloper pozyskał 50 mln zł, które trafią na częściowe sfinansowanie czerwcowego wykupu papierów dłużnych o wartości 83,5 mln zł.
  czytaj więcej
 • Indeks Rynku Obligacji (19.05)

  22 maja 2017
  Wartość Indeksu Rynku Obligacji 19 maja 2017 wyniosła 3,27 pkt proc., notując spadek o 0,02 pkt proc. i nadal znajdując się blisko rekordowych poziomów. Nadal zatem (statystycznie) na rynku Catalyst jest relatywnie drogo.
  czytaj więcej
 • Ronson wypłaci dodatkową dywidendę

  22 maja 2017
  Wypłacona akcjonariuszom w marcu zaliczka w kwocie 14,8 mln zł zostanie powiększona o dodatkowe 16,4 mln zł. Spółka przekonuje, że jest do tego dobrze przygotowana.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Topnieje majątek Admiral Boats

  17 sierpnia 2017
  Kurczące się aktywa spółki zmniejszają szanse wierzycieli na wysokie zaspokojenie w postępowaniu upadłościowym. Nowy dzierżawca segmentu produkcji łodzi osiąga już pierwsze przychody, lecz Admiral Boats nie czerpie z tego korzyści, bo spółka zgodziła się na stałą, stosunkowo niewielką, opłatę dzierżawną.
  czytaj więcej
 • GetBack łączy obligacje

  17 sierpnia 2017
  Chodzi o wyemitowane w ramach ofert publicznych serie PP1 i PP2, warte odpowiednio 60 mln zł i 79,3 mln zł.
  czytaj więcej
 • Wzrost zysków Magellana

  03 sierpnia 2017
  W I półroczu grupie wyspecjalizowanej w finansowaniu sektora publicznego i opieki zdrowotnej udało się przeszło podwoić zysk operacyjny. Wzrost kontraktacji przyczynił się też do wyższego zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Sąd zabezpieczył majątek Admiral Boats

  03 sierpnia 2017
  Gdański sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego dla spółki oraz zabezpieczył jej majątek poprzez zawieszenie postępowań egzekucyjnych wobec niej.
  czytaj więcej

Emisje