czwartek, 06 sierpnia 2020

Newsroom

Ronson chce zmienić zabezpieczenie obligacji

msd | 06 września 2019
Deweloper chce zgody zgromadzenia obligatariuszy na zwolnienie spod obciążenia hipoteką niektórych nieruchomości stanowiących zabezpieczenie obligacji RON0521.

Spółka zwołała na 27 września zgromadzenie obligatariuszy papierów serii R o wartości 50 mln zł. Chce zmienić ich zabezpieczenie, ale tylko w niewielkiej części, sprawa dotyczy bowiem nieruchomości wartych około 5 mln zł. 

Jak przekonuje Ronson, obligatariusze nie będą stratni na takiej zmianie. Podpierając się aktualnymi wycenami, spółka wskazuje, że wartość nieruchomości zwalnianych wynosi 4,83 mln zł, a tych które je zastąpią to 5,04 mln zł.

Warte 50 mln zł papiery RON0521 zabezpieczone są obecnie hipoteką łączną na 15 różnych nieruchomościach do 75 mln zł.

Obligacjami RON0521 po raz ostatni handlowano ponad miesiąc temu, wyceniając je wówczas na 100,6 proc. nominału (4,17 proc. rentowności brutto).

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Ronsona. Tylko dwie z nich zabezpieczone są hipotecznie. Wygasające 14 września papiery RON0919 już wycofano z obrotu. 

W ostatni poniedziałek rezygnację złożył prezes Ronsona, Nir Netzer, który będzie pełnił swoją funkcję jeszcze do 30 listopada. Rezygnację wyjaśnił nowymi planami zawodowymi.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje