piątek, 15 listopada 2019

Newsroom

Ronson chce zmienić zabezpieczenie obligacji

msd | 06 września 2019
Deweloper chce zgody zgromadzenia obligatariuszy na zwolnienie spod obciążenia hipoteką niektórych nieruchomości stanowiących zabezpieczenie obligacji RON0521.

Spółka zwołała na 27 września zgromadzenie obligatariuszy papierów serii R o wartości 50 mln zł. Chce zmienić ich zabezpieczenie, ale tylko w niewielkiej części, sprawa dotyczy bowiem nieruchomości wartych około 5 mln zł. 

Jak przekonuje Ronson, obligatariusze nie będą stratni na takiej zmianie. Podpierając się aktualnymi wycenami, spółka wskazuje, że wartość nieruchomości zwalnianych wynosi 4,83 mln zł, a tych które je zastąpią to 5,04 mln zł.

Warte 50 mln zł papiery RON0521 zabezpieczone są obecnie hipoteką łączną na 15 różnych nieruchomościach do 75 mln zł.

Obligacjami RON0521 po raz ostatni handlowano ponad miesiąc temu, wyceniając je wówczas na 100,6 proc. nominału (4,17 proc. rentowności brutto).

Na Catalyst znajduje się sześć serii obligacji Ronsona. Tylko dwie z nich zabezpieczone są hipotecznie. Wygasające 14 września papiery RON0919 już wycofano z obrotu. 

W ostatni poniedziałek rezygnację złożył prezes Ronsona, Nir Netzer, który będzie pełnił swoją funkcję jeszcze do 30 listopada. Rezygnację wyjaśnił nowymi planami zawodowymi.

Więcej wiadomości o Ronson Development SE

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Stabilny bilans P.A. Nova

  15 listopada 2019
  W kwietniu zapadają obligacje P.A. Nova warte 20 mln zł. Deweloper i właściciel obiektów handlowych może już myśleć o refinansowanie papierów, choć nie będzie do tego zmuszony.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia JHM Development

  14 listopada 2019
  Dług netto w relacji do kapitału własnego wspiął się do najwyższego poziomu od początku 2017 r., ale wciąż znajduje się w bezpiecznej odległości od określonej w warunkach emisji.
  czytaj więcej
 • Niższe zadłużenie GTC

  14 listopada 2019
  Wzrost relacji dług netto / kapitały własne na koniec I kwartału i I półrocza okazał się chwilowy, a na koniec września wskaźnik wrócił w pobliże dawnych rejonów.
  czytaj więcej
 • Rekordowa gotówka w Develii

  14 listopada 2019
  Deweloper na koniec września wykazywał 622,3 mln zł środków pieniężnych. Takiej góry pieniędzy jeszcze nie miał. Do rekordowo niskich poziomów spadły wskaźniki zadłużenia, wzrosły zaś płynnościowe.
  czytaj więcej

Emisje