poniedziałek, 23 września 2019

Newsroom

SMS Kredyt Holding potwierdza zamiar emisji obligacji

msd | 04 czerwca 2019
Zarząd firmy pożyczkowej uchwalił niepubliczną ofertę trzyletnich zabezpieczonych papierów dłużnych o wartości do 20 mln zł, którą zapowiadano dwa tygodnie temu.

Za trzyletni dług SMS Kredyt Holding zapłaci 8,5 proc. w skali roku. Zabezpieczeniem będzie zaś zastaw rejestrowy do 120 proc. nominału obligacji na certyfikatach funduszu sekurytyzacyjnego KREOS NSFIZ.

Jeszcze w maju firma pożyczkowa informowała, że emisja powinna zostać przeprowadzona do 30 czerwca.

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się NWZ, podczas którego akcjonariusze spółki mieliby między innymi wyrazić zgodę na objęcie nowego długu przez członków rady nadzorczej. Już teraz zresztą posiadają istotną część starszych emisji.

W marcu SMS Kredyt dostał od inwestorów posiadających dwie trzecie jej obligacyjnego zadłużenia informację o wstępnym zainteresowaniu emisją rolującą. Zainteresowanie takie wyrazić mieli wówczas właściciele papierów na około 11,3 mln zł z dwóch emisji o łącznej wartości 16,4 mln zł, które zapadają w lipcu i sierpniu tego roku.

Obligacje firmy pożyczkowej nie są obecnie notowane na Catalyst. Po raz ostatni dług SMS Kredyt znajdował się w giełdowym obrocie ponad rok temu (seria SMS0418, którą wykupiono w terminie).

Więcej wiadomości o SMS Kredyt Holding S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje