piątek, 19 sierpnia 2022

Newsroom

Spadek zysku Banku Pekao jeszcze przed rozliczeniem wakacji kredytowych

msd | 04 sierpnia 2022
Mimo dalszej poprawy dochodów odsetkowych, dodatkowe koszty regulacyjne i rezerwy mocno obniżyły zysk netto bankowej grupy w II kwartale. Niesprzyjająca sytuacja rynkowa na razie powstrzymuje Pekao przed wyjściem na rynek z emisją obligacji. Tym samym bank nie skorzysta z opcji wcześniejszej spłaty podporządkowanych papierów PEO1027.
Żeby dokończyć lekturę należy wykupić abonament

Więcej wiadomości o Bank Pekao Polska Kasa Opieki S.A.

 • Fitch może obniżyć ratingi siedmiu kolejnych banków

  05 sierpnia 2022
  Agencja umieściła na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywny oceny siedmiu banków, w tym mBanku, Pekao, czy Santandera, których papiery dłużne notowane są na GPW.
  czytaj więcej
 • Banki komercyjne chcą własnego systemu ochrony

  08 czerwca 2022
  Osiem banków komercyjnych planuje uruchomienie działającego w formie spółki akcyjnej systemu ochrony, który miałby służyć zapewnieniu płynności i wypłacalności jego uczestników. Na początek banki mogą zasilić fundusz wkładem sięgającym prawie 3,2 mld zł.
  czytaj więcej
 • Bank Pekao miał ponad 0,9 mld zł zysku netto w I kw.

  28 kwietnia 2022
  Mimo negatywnej wyceny portfela obligacji skarbowych, współczynniki kapitałowe bankowej grupy pozostały niezmienione w I kwartale. Pekao liczy więc, że korzystna sytuacja kapitałowa pozwoli mu uniknąć wychodzenia na rynek z własnymi emisjami długu podczas potencjalnie niesprzyjających warunków.
  czytaj więcej
 • Bank Pekao wyemituje ok. 7 mld zł długu w najbliższych latach

  03 marca 2022
  Co prawda na koniec grudnia Bank Pekao spełniał już wymogi MREL przewidziane na 2022 r., ale przewiduje, że do spełnienia docelowych wymogów i osiągnięcia dodatkowej nadwyżki będzie potrzebował uplasować w kolejnych latach około 7 mld zł obligacji podporządkowanych oraz senioralnych nieuprzywilejowanych.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst