poniedziałek, 23 września 2019

Newsroom

The Farm 51 Group ruszył z publiczną ofertą obligacji

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 05 czerwca 2019
Producent gier proponuje stałe 7,25 proc. w skali roku za dwuletnie obligacje o wartości do 4,2 mln zł. Zapisy potrwają do 26 czerwca.

Proponowane przez The Farm 51 Group papiery mają wprawdzie dwuletni okres spłaty, ale spółka zastrzega sobie prawo do przedterminowego wykupu, z którego może skorzystać najwcześniej po 12 miesiącach.

Zabezpieczeniem oferowanych obligacji serii L ma być natomiast zastaw rejestrowy na prawach do gry World War 3 oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc. Sama gra miała na razie premierę w formie wczesnego dostępu na komputery PC. Pełna premiera planowana jest na przełom 2019 i 2020 r., później zaś spółka miałaby umożliwić rozgrywkę także na konsolach.

W warunkach emisji obligacji The Farm 51 Group ustanowiono też szereg typowych kowenantów. Wśród nich na spółkę nałożono zobowiązanie do utrzymania długu poniżej 10 mln zł oraz do niewypłacania dywidendy do dnia spłaty obligacji.

Cała oferta warta jest 4,2 mln zł, a dojdzie do skutku, jeśli inwestorzy obejmą papiery na co najmniej 1 mln zł. Zapisy kończą się 26 czerwca, a przydział obligacji zaplanowano na 27 czerwca. Jeśli popyt przekroczy oferowaną pulę, dojdzie do redukcji złożonych zleceń.

W materiałach marketingowych podano, że zapisy na dług The Farm 51 Group przyjmowane są od 5 tys. zł (pięciu obligacji), lecz w samych warunkach emisji mowa już o kwocie niższej – 1 tys. zł.

The Farm 51 Group to producent gier wideo, ale działa także na rynku technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz skanowania 3D.

Na przełomie kwietnia i maja spółka zebrała 206 tys. USD na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Pozyskane środki ma przeznaczyć na rozwój gry Chernobylite, której premierę zaplanowano na IV kwartał tego roku.

W lutym The Farm 51 Group spłaciło obligacje na 4,2 mln zł, także pochodzące z oferty publicznej. Papiery nie były notowane na Catalyst, podobnie jak i do obrotu nie trafi nowa emisja.

Naszym zdaniem

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o The Farm 51 S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje