niedziela, 14 sierpnia 2022

Newsroom

Unibep z nowym programem emisji obligacji

msd | 03 września 2021
Zarząd budowlanej spółki uchwalił wart 150 mln zł program emisji obligacji, który może być realizowany do końca 2025 r.

Unibep nie zdradza na razie terminu pierwszej potencjalnej emisji, która mogłaby zostać przeprowadzona w ramach nowego programu.

„Wartości oraz harmonogramy realizacji emisji poszczególnych serii obligacji emitowanych w ramach programu uzależnione będą od aktualnych potrzeb kapitałowych spółki oraz podmiotów od niej zależnych” – zastrzegł Unibep.

W miniony czwartek wskazywaliśmy, że w kolejnych miesiącach Unibep może być zainteresowany przeprowadzeniem jeszcze jednej emisji, ponieważ w lutym przyszłego roku wygasać będą jego starsze papiery o wartości 34 mln zł.

W marcu tego roku Unibep uplasował warte 50 mln zł trzyletnie obligacje (WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc.), z których 30 mln zł trafiło na spłatę starszego długu. Tą jedną ofertą spółka wyczerpała w całości ustanowiony cztery tygodnie wcześniej program emisji.

Wygasające niebawem papiery UNI0222 kwotowane są na 100,7/100,9 proc. nominału (bid/ask). Dla długu uplasowanego w marcu nadal natomiast nie znajdziemy żadnych ofert, tak kupna, jak i sprzedaży.

Więcej wiadomości o Unibep S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje