środa, 15 sierpnia 2018

Newsroom

Ustawa o obligacjach poprawiona

msd | 26 czerwca 2017
Wprowadzone zmiany dają ubezpieczycielom prawo zaliczenia wpływów z emisji obligacji podporządkowanych do funduszy własnych, podobnie jak od dawna funkcjonuje to dla banków.

Od teraz podporządkowany dług zakładów ubezpieczeń i reasekuracji będzie mógł powiększać ich bazę kapitałową. Wcześniej ustawa o obligacjach rozwiązanie to zapewniała tylko bankom i firmom inwestycyjnym.

Wprowadzenie proponowanych zmian pozwoli tym podmiotom (zakładom ubezpieczeń i reasekuracji – red.), w sytuacji w której są zainteresowane emisją obligacji podporządkowanych, na zwiększenie wysokości posiadanych środków własnych stanowiących pokrycie wymogów kapitałowych i ich rozwój rynkowy – poinformowano w komunikacie  Kancelarii Prezydenta.

Nowa ustawa została podpisana przez prezydenta 22 czerwca. Tego samego dnia pojawiła się w dzienniku ustaw, a w piątek zaczęła obowiązywać.

Do zmian w prawie doszło tuż przed ogłoszoną niedawno emisją podporządkowanych papierów dłużnych PZU, z której spółka chce pozyskać do 3 mld zł.

Więcej wiadomości o PZU Finance AB

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje