piątek, 03 lipca 2020

Newsroom

Victoria Dom przedterminowo spłaciła część obligacji

msd | 18 czerwca 2020
Na dziewięć miesięcy przed pierwotnym terminem wykupu deweloper spłacił połowę z wartych 20 mln zł papierów dłużnych serii F. Wykup drugiej połowy przesunął zaś do 2023 r.

W miniony wtorek Victoria Dom poinformowała o zmianie warunków emisji obligacji serii F o wartości 20 mln zł. Spółka nie ujawniła jednak szczegółów. Tymczasem okazuje się, że owa zmiana dotyczyła częściowego przedterminowego wykupu oraz przesunięcia terminu spłaty pozostałej części długu.

- Victoria Dom porozumiała się z prywatnym obligatariuszem posiadającym obligacje serii F w ten sposób, że połowa transzy w wysokości 10 mln zł zostanie spłacona teraz czyli na blisko rok przed terminem wykupu. Z kolei termin wykupu pozostałych papierów o wartości 10 mln zł został wydłużony o dwa lata do 2023 roku – poinformował Obligacje.pl Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victorii Dom.

Spółka zobowiązała się też skorygować treść wtorkowego komunikatu.

Trzy tygodnie temu deweloper pozyskał 10,5 mln zł z wartej do 20 mln zł oferty trzyletnich niezabezpieczonych obligacji serii N. 

Na Catalyst notowane trzy z ośmiu serii obligacji Victorii Dom. Pochodząca z oferty publicznej, a zarazem najbliższa wykupu, seria VID0221 o wartości 6,06 mln zł kwotowana jest na 99/100 proc. nominału (bid/ask).

Więcej wiadomości o Victoria Dom S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso wyemitowało obligacje dla swojego funduszu wierzytelności

  02 lipca 2020
  W ramach transakcji wewnątrzgrupowej spółka uplasowała warte 30,3 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, które zostały opłacone potrąceniem wierzytelności. Tłem transakcji są pakiety wierzytelności stanowiące zabezpieczenie wartych 210 mln zł obligacji KRI0423.
  czytaj więcej
 • Wynik EBITDA grupy CCC spadł o 88 proc. r/r w II kw.

  02 lipca 2020
  Obuwnicza grupa zanotowała wstępnie 40 mln zł zysku EBITDA i 112 mln zł straty operacyjnej w II kwartale, na co wpływ miały nie tylko covidowe ograniczenia sprzedaży, ale i szereg dodatkowych rezerw.
  czytaj więcej
 • Fatalne sprawozdanie OT Logistics

  01 lipca 2020
  116 mln zł skonsolidowanej straty netto, ponad 513 mln zł dziury w kapitale obrotowym i szereg uwag audytora – to najkrótsze podsumowanie dokonań grupy OT Logistics w 2019 r. Szczęśliwie, przykrywa je jednak kolejna płynnościowa kroplówka, otrzyma od wierzycieli w miniony wtorek.
  czytaj więcej
 • Audytor nie widzi szans dla Brastera

  01 lipca 2020
  Zdaniem biegłego, który wydał negatywną opinię o rocznym sprawozdaniu Brastera, spółka nie ma realnej alternatywy dla likwidacji lub zaniechania działalności, dlatego przyjęte przez zarząd założenie kontynuacji działalności nie było zasadne.
  czytaj więcej

Emisje