niedziela, 22 września 2019

Newsroom

Vindexus otrzymał 14,9 mln zł spłat w kwietniu i maju

msd | 13 czerwca 2019
Od początku roku windykatora zanotował 37,2 mln zł spłat od dłużników, wynika z opublikowanych informacji.

Spółka nie ujawnia danych porównawczych z ubiegłego roku, niemniej na podstawie spłat w I kwartale (22,3 mln zł, wzrost o 17,7 proc. r/r) oraz dwóch kolejnych miesiącach (14,9 mln zł) można zakładać, że całe półrocze także zakończy z dodatnią dynamiką wpłat od dłużników.

W pierwszej połowie ubiegłego roku Vindexus otrzymał 42,4 mln zł spłat. W kolejnym półroczu było to już 47,5 mln zł. I ten ostatni wynik spółce może być trudno przebić, jeśli przyjąć, że średniomiesięczne wpływy od dłużników w tym toku to około 7,4 mln zł.

Na koniec I kwartału grupa Vindexus miała 26,7 mln zł gotówki, która pokrywała 72 proc. jej krótkoterminowych zobowiązań. W maju windykator uplasował natomiast nowe obligacje na 45 mln zł, za co zgodził się płacić aż 6,45 pkt proc. marzy ponad WIBOR 6M przy pięcioletnim okresowo amortyzowanym i zabezpieczonym długu. Jednocześnie spółka przeznaczyła 28 mln zł na przedterminową spłatę starszych obligacji.

W lipcu Vindexusa czeka spłata notowanych na Catalyst obligacji VIN0719 o wartości 6 mln zł, które niemal w całości znajdują się w funduszach zarządzanych przez AgioFunds TFI, będącego także znaczącym akcjonariuszem spółki.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • mBank idzie pod młotek

  20 września 2019
  Niemiecki Commerzbank zamierza sprzedać swój pakiet kontrolny w mBanku, wynika z piątkowego komunikatu opisującego wstępną wersję nowej strategii.
  czytaj więcej
 • Sierpniowa publiczna emisja Kruka już na Catalyst

  20 września 2019
  Windykator wprowadził do obrotu warte 25 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, za które zobowiązuje się płacić WIBOR 6M plus 3,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • Getin Noble Bank bez widoku na zyski w tym roku

  20 września 2019
  Bank zmniejszył stratę w II kwartale, ale na powrót do rentowności każe jeszcze poczekać. Wciąż brakuje mu 1,5-1,6 mld zł kapitałów. Plan ich odbudowy zostanie określony w programie naprawczym, który zostanie złożony do KNF na początku października. Zarząd GNB liczy na jego zatwierdzenie jeszcze w tym roku.
  czytaj więcej
 • Columbus Energy powołał kolejną spółkę

  20 września 2019
  Columbus Profit, bo tak nazywa się nowo zawiązany podmiot, ma świadczyć usługi rachunkowo-księgowe, a także doradcze w zakresie podatków i prowadzenia działalności.
  czytaj więcej

Emisje