wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Vindexus otrzymał 14,9 mln zł spłat w kwietniu i maju

msd | 13 czerwca 2019
Od początku roku windykatora zanotował 37,2 mln zł spłat od dłużników, wynika z opublikowanych informacji.

Spółka nie ujawnia danych porównawczych z ubiegłego roku, niemniej na podstawie spłat w I kwartale (22,3 mln zł, wzrost o 17,7 proc. r/r) oraz dwóch kolejnych miesiącach (14,9 mln zł) można zakładać, że całe półrocze także zakończy z dodatnią dynamiką wpłat od dłużników.

W pierwszej połowie ubiegłego roku Vindexus otrzymał 42,4 mln zł spłat. W kolejnym półroczu było to już 47,5 mln zł. I ten ostatni wynik spółce może być trudno przebić, jeśli przyjąć, że średniomiesięczne wpływy od dłużników w tym toku to około 7,4 mln zł.

Na koniec I kwartału grupa Vindexus miała 26,7 mln zł gotówki, która pokrywała 72 proc. jej krótkoterminowych zobowiązań. W maju windykator uplasował natomiast nowe obligacje na 45 mln zł, za co zgodził się płacić aż 6,45 pkt proc. marzy ponad WIBOR 6M przy pięcioletnim okresowo amortyzowanym i zabezpieczonym długu. Jednocześnie spółka przeznaczyła 28 mln zł na przedterminową spłatę starszych obligacji.

W lipcu Vindexusa czeka spłata notowanych na Catalyst obligacji VIN0719 o wartości 6 mln zł, które niemal w całości znajdują się w funduszach zarządzanych przez AgioFunds TFI, będącego także znaczącym akcjonariuszem spółki.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

Emisje